Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Společenské akce

Hasičský záchranný sbor a Liberecký kraj ocenili reprezentanty v požárním sportu 13.11.2018
V pondělí 12. listopadu 2018 se v budově Krajského úřadu Libereckého kraje uskutečnilo setkání sportovců z řad profesionálních i dobrovolných hasičů. Pro ocenění za své sportovní výkony
v letošním roce si do multimediálního sálu KÚ přišlo téměř 70 hasičů a hasiček. Z rukou náměstka krajského ředitele HZS LK plk. Mgr. Jana Málka a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty převzali profesionální i dobrovolní hasiči, kolektivy i jednotlivci, muži, ženy a mládež pamětní listy a drobné dárky. A to, jak za úspěchy na srpnovém mistrovství České republiky v požárním sportu, tak i v jiných odvětvích hasičských klání doma i v zahraničí, dokonce i v soutěžích kynologů, kteří na slavnostní odpoledne dorazili i se svými čtyřnohými parťáky.

Za HZS LK bychom rádi poděkovali všem hasičům a hasičkám za vzornou reprezentaci
v požárním sportu a zároveň oceňujeme i vysoce kvalitní výkony sportovců, kteří reprezentují Liberecký kraj a Českou republiku i na jiných sportovních a společenských akcích.

Liberecký kraj na Mistrovství ČR v požárním sportu v Liberci reprezentovalo družstvo Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Obsadilo 13. místo. V rámci celoroční přípravy se sportovci zúčastnili Českého poháru ve dvojboji a seriálu velkých cen v požárním útoku HZS.
 
Tým soutěží ve složení:
Petr Bárta
Adam Vondra
Matěj Masný
Jan Lampa
Martin Kulhavý
Jaroslav Krejčík
Jakub Menšík
Bc. Martin Kašťák
Jakub Kozák
Vladimír Novotný

Vedoucí družstva HZS Libereckého kraje v požárním sportu je:
Npor. Ing. Pavel Štěpánek

ppor. Bc. Radek Musil, DiS., velitel čety na st. Liberec
Odhodlaný běžec dlouhých tratí Radek Musil dlouhodobě reprezentuje Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v 1/2maratonu, maratonu a orientačním běhu. V letošním roce 2x vyhrál štafetu v orientačním běhu přeboru HZS ČR a PČR. Na pražském maratonu posunul osobní rekord na 3h 9minut. Nyní se již připravuje na Světové policejní a hasičské hry, které se uskuteční v srpnu 2019 v Číně.

Kpt. Bc. Martin Kulhavý, technik komunikační a informační služby HZS LK
IV. místo v Českém poháru ve dvojboji (běh na 100 m s překážkami a výstup do 4. podlaží cvičné věže) v kategorii nad 35 let. Podílí se i jako trenér nejen na přípravě členů družstva HZS nebo na dorosteneckých soustředěních, ale i na přípravě dalších družstev dobrovolných hasičů.

nstržm. Václav Vančura, hasič na stanici Tanvald, kynolog HZS LK
Aktivně se věnuje sportu se psy. Mezi jeho dvě top disciplíny patří Scootering (jízda se zapřaženým psem před kolobežku) a Bikejording (jízda se zapřaženým psem před kolo). V letošním roce dosáhl na 5. místo v Bikejordingu na Mistrovství světa a na 4. místo na Mistrovství Evropy v Scooteringu. Pod záštitou Hasičského záchranného sboru se se svým čtyřnohým parťákem věnuje i vyhledávaní pohřešovaných osob v sutinách a v plošném terénu. V tomto kynologickém odvětví se mu podařilo vyhrát Mistrovství České republiky záchranných psů.

nstržm. Jan Pipiš, hasič na stanici Liberec
Reprezentant České republiky v závodech Firefighter Combat Challenge. Za Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje se účastní mnoha závodů po celém světě. V letošní sezóně vyjel do Indie, Německa, Polska, Anglie, Slovinska a účastnil se také evropských závodů v Rakousku. V Evropě bylo vybojováno 16 medailí a ani na světové úrovni se neztratil. Na kontě má mnoho prvenství a titulů. Má tu čest být jedním ze členů klubu Lion´s Den, který sdružuje absolutní světovou elitu.
 
Foto: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., tisková mluvčí HZS LK

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI