Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Společenské akce

Ocenění nejlepším hasičům byla rozdána 19.04.2018
Sedm skleněných hasičských přileb již zná své majitele. Ve čtvrtek 19. dubna 2018 se konalo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec roku a Hasič roku. Významné profesní ocenění v anketě Hasič roku v kategorii „Zásah roku 2017" převzali z rukou generálního ředitele HZS ČR a prvního náměstka ministra vnitra i příslušníci Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Prestižní ocenění za 1. místo získali ppor. Ing. Roman Koželuh, nprap. Pavel Slavík a pprap. Daniel Svoboda ze stanice Liberec za hasební zásah u požáru v objektu družstva pro chemickou výrobu v Liberci, který byl i přes extrémní náročnost lokalizován do 120 min od nahlášení, a to jen díky správnému rozhodnutí velitele a osobní statečnosti zasahujících hasičů.

Anketa Hasič roku je vyhlašována ministrem vnitra od roku 2009 a klade si za cíl ocenit nejlepší profesionální hasiče, jejich velitele, náročné zásahy, pracovní kolektivy, nově vzniklé projekty a další zaměstnance za uplynulý kalendářní rok. Do 9. ročníku ankety bylo zasláno celkem 52 nominací, z nichž sedmnáctičlenná skupina hodnotitelů nakonec vybrala vítěze v sedmi kategoriích. Slavnostního vyhlašování se účastnilo dvě stě příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR, včetně ředitelů jednotlivých hasičských záchranných sborů krajů, a zástupců ministerstva vnitra.

Generální ředitel HZS ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba také ocenil titulem Mistr HZS ČR vítěze a vítězná družstva hasičských mistrovství České republiky v nohejbale, volejbale, disciplínách TFA (Toughest Firefighter Alive) a v požárním sportu za rok 2017. Vítězové jednotlivých sportovních disciplín si převzali diplomy a nově také stužky, které mohou nosit na sakách služebních stejnokrojů.

Dále byly předány putovní poháry generálního ředitele novým vítězům Velké ceny v požárním útoku HZS krajů a HZS podniků, vítězi Českého poháru ve dvojboji a vítězi Českého poháru v disciplínách TFA. Zatímco družstvo HZS Zlínského kraje je již dvacátým držitelem putovního poháru v požárním útoku, tak poháry za dvojboj a požární útok byly předány letos teprve po šesté. Na závěr předávání sportovních ocenění generální ředitel poděkoval všem sportovcům za vzornou reprezentaci HZS ČR v zahraničí a za získání mnoha cenných kovů.


Medailonky oceněných na 1. - 3. místě ve všech kategoriích ankety Hasič roku na www.hzscr.cz


Záznam celého večera je ke shlédnutí na https://www.youtube.com/watch?v=ePrGQiD9EL8

Foto: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI