Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Společenské akce

Jablonečtí hasiči připravili pro svého kolegu poslední výjezd 28.05.2016
Včera ve 12:10 hodin se na požární stanici v Jablonci nad Nisou rozezněl poplach kvůli požáru nízké budovy u ulici Průběžná u vodní nádrže Mšeno. Na místě se však ukázalo, že nejde o reálný zásah, ale poslední výjezd. Ten si pro svého kolegu Daniela Karbana připravili jablonečtí hasiči.

Jak už se někdy stává, požár byl ohlášen pozdě, a tak při příjezdu hasičů dohořívaly pouze trosky budovy. Daniel požár zcela zlikvidoval pomocí vysokotlakého proudu vody. Nprap. Daniel Karban se loučil po 17 letech ve služebním poměru a popřát mnoho štěstí mu přišli také zástupci vedení HZS Libereckého kraje v čele s krajským ředitelem plk. Ing. Luďkem Prudilem.

Nprap. Daniel Karban zastával u HZS Libereckého kraje, ÚO Jablonec nad Nisou funkci velitele družstva směny A. Byl členem týmu posttraumatické intervenční péče, členem reprezentačního družstva na soutěžích ve vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel. Dále působil jako instruktor neodkladné zdravotnické péče a člen lezeckého družstva.

Ve svém volném čase rád jezdil na vodu a pokud měl možnost reprezentovat HZS LK na vodě „divoké", nikdy neodmítl. „Daniel se významně angažuje v JSDHO Rychnov u Jablonce n/N, která je jeho domovskou dobrovolnou jednotkou. Lze říci, že ve zdejší hasičárně a na asfaltu před ní, s křídou a balonem, prožil s kamarády velkou část svého dětství," přibližuje plk. Ing. Petr Bartoň, ředitel ÚO Jablonec nad Nisou.

HZS Libereckého kraje děkuje za vše, čím nprap. Daniel Karban přispěl během své kariéry HZS i kolegům, přeje hlavně pevné zdraví a spokojenost v osobním životě.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI