Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Společenské akce

V kavárně Pošta byly předány medaile 17.11.2015
Včera odpoledne proběhlo v liberecké kavárně Pošta slavnostní předávání Záslužných medailí integrovaného záchranného systému Libereckého kraje (II. a I. stupně), v rámci kterého byli zároveň oceněni příslušníci HZS Libereckého kraje medailí HZS ČR Za věrnost III. stupně. Součástí programu bylo hned v úvodu také dekorování praporu sboru pamětní stuhou, kterou HZS Libereckého kraje udělil brigádní generál Ing. Drahoslav Ryba, generální ředitel HZS ČR. Brigádní generál stuhu také osobně přivezl a společně s ředitelem HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luďkem Prudilem ji zavěsili na prapor. Stalo se tak k 70. výročí profesionálních hasičů v Liberci. K výročí se v kavárně vázala také výstava fotografií, která mapovala historii hasičů a ukazovala i současnou zásahovou činnosti. Za možnost uspořádání výstavy (zapůjčení malířských stojanů) děkujeme výtvarnické sekci ZUŠ Semily a ZUŠ Liberec.

Medaile HZS ČR Za věrnost III. stupně
nstržm. Libor Stránský
Nadstrážmistr Libor Stránský pracuje u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje na stanici Česká Lípa od 1. 4. 2006. Dva roky předtím již působil u HZS Ústeckého kraje. Vykonává funkci hasiče strojníka. Nad rámec svých služebních povinností se iniciativně podílí na zajištění oprav techniky. Patří k velmi zkušeným příslušníkům sboru a jeho odborné znalosti jsou pro HZS neocenitelným přínosem.

pprap. Lukáš Kmínek
Podpraporčík Lukáš Kmínek působí u Hasičského záchranného sboru ČR od 2. 5. 2001. V současné době pracuje jako technik - chemické služby na stanici Semily. Jmenovaný dlouhodobě a významně pomáhá s chodem chemické služby na stanici Semily. Po celou dobu výkonu služby u HZS pracuje velice svědomitě a aktivně přistupuje k veškerým činnostem v rámci organizačního i operačního řízení.

por. David Kořínek, DiS.
Poručík David Kořínek, DiS. zastává u Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje funkci krajského chemika. K HZS LK nastoupil 1. 7. 2001. Nejprve působil deset let v jednotce, poté přešel na denní pozici chemika. Ve výkonu své funkce je svědomitý a zodpovědný. Nad rámec svých služebních povinností se jako velitel dlouhodobě věnuje činnosti jednotky dobrovolných hasičů v místě svého bydliště.

Záslužná medaile integrovaného záchranného systému Libereckého kraje II. stupně
npor. Václav Jágr
Václav Jágr nastoupil k HZS LK jako profesionální hasič 1. ledna 1987 na pozici strojníka, poté zastával funkci zástupce náčelníka strojní služby. V roce 1991 byl jmenován velitelem požární stanice Turnov. Na této pozici působil až do opuštění HZS LK 31. 11. 2010. Během svého působení uplatňoval široké spektrum svých znalostí při řízení stanice, bohaté zkušenosti předával svým kolegům. Ochotně poskytoval pomoc jednotkám SDH obcí. V rámci preventivně výchovné činnosti HZS Libereckého kraje se podílel na  přípravách cvičení a organizování besed se žáky škol. Po odchodu z HZS LK začal pracovat jako velitel jednotky HZSP SŽDC Liberec (drážní hasiči) a významně přispěl ke zvýšení kvality podmínek výkonu služby a technicko-taktické úrovně této jednotky. Nadále úzce spolupracoval s HZS LK v rámci řešení mimořádných událostí v Libereckém kraji.

nprap. Jan Spívala
Jan Spívala je příslušníkem HZS LK od 1. července 1986. Z funkce hasič byl po absolvování potřebných odborných kurzů a získání odborné způsobilosti byl ustanoven do funkce velitele družstva.  Své odborné znalosti a zkušenosti využívá jako lektor odborné přípravy členů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Reprezentoval HZS LK v požárním sportu a i nadále si udržuje nadprůměrnou fyzickou způsobilost. Vedle toho, že velmi dobře plní povinnosti příslušníka HZS LK, je také platným členem sboru dobrovolných hasičů obce Proseč nad Nisou. Po 30 letech aktivní služby ve směně na konci roku 2015 opustí řady HZS LK.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI