Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Společenské akce

Hasiči byli oceněni Záslužnou medailí IZS Libereckého kraje 29.01.2015
Dnes odpoledne proběhlo v kavárně Pošta v Liberci udílení Záslužných medailí IZS Libereckého kraje I. a II. stupně vybraným příslušníkům Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Policie České republiky, Armády České republiky, lidem ze Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje a vybraným jednotlivcům. Z rukou hejtmana Libereckého kraje Martina Půty převzali Záslužnou medaili II. stupně dva příslušníci HZS Libereckého kraje.

Prvním oceněným za významnou odbornou lektorskou a konzultační činnost v oblasti chemické a technické služby Integrovaného záchranného systému v rámci Libereckého kraje byl kpt. Bc. Richard Michna (níže např. na fotografii č. 3). Ten se dlouhodobě a aktivně věnuje metodické a řídicí práci na poli speciálních služeb zřizovaných u jednotek požární ochrany a HZS ČR. Dále působí jako konzultant pro radiační události a události s výskytem nebezpečných látek pro potřeby ochrany příslušníků Policie ČR a stanovování správných postupů vedení zásahu. Dlouhodobě se podílí na konzultační činnosti s Krajskou hygienickou stanicí Liberec. Do své praxe promítá zkušenosti z působení u Armády ČR, včetně účasti v zahraniční misi. Richard Michna je velitelem dobrovolné jednotky požární ochrany Statutárního města Liberec místní části Vesec. Působí ve Vodní a potápěčské záchranné službě Liberec, kde je aktivním potápěčem a návodčím. I v této činnosti působí ve prospěch Integrovaného záchranného systému.

Medaili za přínos v přípravě a výcviku jednotek požární ochrany a spolupráci se složkami IZS obdržel mjr. Ing. Pavel Viták (níže např. na fotografii č. 4). Pavel Viták zastává funkci vedoucího pracoviště IZS na ÚO Semily, kde získané odborné znalosti a zkušenosti předává jak profesionálním hasičům, tak členům jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí. Po celou dobu výkonu této funkce zajišťuje a podporuje zvýšení standardu a úrovně dobrovolných jednotek požární ochrany. Toho dosahuje zejména přípravou rozsáhlých taktických cvičení a také jako rozhodčí v profesních soutěžích ve vyprošťování osob z havarovaných vozidel. Je nutné zmínit jeho přínos při realizaci součinnostních výcviků a taktických cvičení se Zdravotnickou záchrannou službou Libereckého kraje, s Policií ČR a Horskou službou ČR. Jednou z nedávných aktivit Pavla Vitáka byla spoluúčast na tvorbě a koordinace tzv. trauma plánu pro oblast Riegrovy stezky a Via Ferraty Vodní brána.
 
Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI