Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Tanvaldský kynolog se stal mistrem ČR v závodě záchranných psů 14.09.2018

Ve dnech 7. - 9 září 2018 se kynolog HZS Libereckého kraje nstržm. Václav se Vančura zúčastnil Mistrovství ČR záchranných psů a psovodů složek IZS. Závod  byl zaměřený na plošné pátrání po osobách a pořádal ho Svaz záchranných brigád kynologů ČR ve spolupráci s MV - Generálním ředitelstvím Hasičského záchranného sboru ČR.

V páteční noční etapě příslušník HZS LK se svou čtyřnohou parťačkou Bellou hledali v nepřehledném a hustě zarostlém terénu o rozloze cca 20 tisíc m2  5 osob a to zvládnout to do 30 minut. Václav s Bellou úkol provedli téměř na výbornou. Našli 4 osoby a zařadili se tak na průběžné 1.- 4. místo. Během pátrání měl psovod k dispozici pouze navigaci pro noční nasazení, ve které byl vytyčen prostor k propátrání.

Sobotní denní speciál byl zaměřen na orientaci psovoda v terénu za pomoci mapy a zrychlený přesun do vymezeného prostoru. Nstržm. Vančura vzal zrychlený přesun zodpovědně a s Bellou se vydali poklusem směrem ke svému sektoru. Kynolog se ovšem špatně zorientoval v mapě a přes deset minut prohledával jiný terén, kde nebyl ukryt žádný figurant. Naštěstí svou chybu odhalil relativně brzy a velmi rychle se přesunul do vytyčeného prostoru.

Tím začala hra s časem, kdy mu do konce limitu zbývalo cca 15 minut a v terénu měl stále ztracených 5 figurantů. Během tří minut se mu podařilo najít 3 osoby a dál pokračoval v prohledávání lesa. Během několika minut odhalil další dva figuranty, ale ještě nebyl konec. Limit 30 minut končí až úderem ruky psovoda do stolu rozhodčích, které měl Václav Vančura v tu chvíli vzdálené 800 metrů a zbývaly mu poslední 4 minuty. Naštěstí běh jemu ani Belle nedělá problémy, a tak už tušili, že to dají na medaili. Nstržm. Vančura nakonec díky pěti nalezeným figurantům, což se mu podařilo jako jedinému psovodovi, stanul na stupni nejvyšším.

 Foto: archiv nstržm. Václav Vančura

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI