Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Sport a soutěže

Hasiči, policisté a zaměstnanci ministerstva vnitra závodili v orientačním běhu 03.06.2015
Nádherný kraj kolem Máchova jezera hostil 2. - 3. 6. 2015 Přebor Hasičského záchranného sboru (HZS) ČR, Policie ČR a zaměstnanců Ministerstva vnitra (MV) v orientačním běhu. Pořadatelem letošního 22. ročníku byl HZS Libereckého kraje a závod se konal jako Memoriál Karla Vacka, velitele stanice Česká Lípa, který v roce 1992 tragicky zahynul při výkonu služby.

Počasí sportovcům přálo a snad tak trochu kompenzovalo potíže na trati. Ta totiž byla velmi náročná a zvláště při úterním závodě jednotlivců si řada sáhla na dno svých sil. Ani dnešní závod štafet nebyl zadarmo. Přebor účastníky provedl různými zákoutími Máchova kraje včetně skal s výhledy, ale také nepřístupnými roklemi.
 
Na start se postavilo 83 závodníků. Z vítězství v kategorii mužů PČR a zaměstnanců MV se radoval Libor Netopil (PČR HK, čas 88:20), úžasný výkon předvedl v kategorii HZS nad 40 let Ivan Křivda (HZS Královéhradeckého kraje, čas 61:32) a zlato v kategorii HZS bez rozdílu věku vybojoval Jan Petr (HZS Libereckého kraje, čas 109:41). Sportovcům Libereckého kraje se letos dařilo i ve štafetách, kde v kategorii HZS získali zlato.
 
O tom, že letošní závody měly laťku skutečně vysoko, svědčí i to, že zatím nikdy nepřesáhl čas vítěze na nejdelší trati 1 hodinu. Letos to však bylo 1:28:20! V kategorii hasiči do 40 let nestihlo téměř 50% závodníků tříhodinový časový limit na absolvování tratě. I přes tuto náročnost se pořadatelé snažili, aby se závod nesl v duchu radosti z pohybu a účast byla pro závodníky odměnou. Náročnost tratí můžete posoudit v přiloženém zip souboru pod fotkami.
 
Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje děkuje všem partnerům a sponzorům, bez kterých by nebylo možné uspořádat závody v takovém rozsahu a na takové úrovni. Zároveň děkuje všem závodníkům a bude se těšit na další podnik, který by mohl na Českolipsko zavítat za 4 roky.

Pozn.: V přiložených zip souborech dole pod fotkami najdete kompletní výsledky jednotlivců i štafet. V druhém souboru jsou mezičasy a mapy tratí. 

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Dalších 1.000 fotografií najdete po tímto odkazem: hzslkzobac.rajce.net

Ztráty a nálezy: Po orientačním běhu se při úklidu našly modré kraťasy Alpine Pro (vzor kostka) a dlouhé modré outdoorové kalhoty. Komu věci chybí, ať se ozve na adresu: zdenka.strauchova@hzslk.cz 

Děkujeme za podporu:

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené souboryMezičasy a mapy tratí.zip  Mezičasy a mapy tratí.zip  
Výsledky jednotlivci i štafety.zip  Výsledky jednotlivci i štafety.zip  NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI