Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Dny GIS letos po osmnácté 12.11.2018
Možná někdo namítne, že se mu zdá zkratka GIS cizí, že mu geografický informační systém nic neříká. Zkuste se ale na mapy podívat z jiné stránky. Už od prvních krůčků někam směřujeme, vždy jsme na nějaké adrese, ať už doma, ve škole, v práci, při různých výletech. Každou minutu, hodinu se zkrátka někde nacházíme. A o tom geografické informační systému jsou. Nebojte se jim přijít na chuť na jedinečné akci, jako jsou Dny GIS.

Za účasti náměstka ředitele HZS Libereckého kraje plk. Mgr. Jana Málka byly dnes zahájeny v prostorách budovy G Technické univerzity v Liberci (TUL) „Dny GIS". Jde o akci s tradicí, která trvá již osmnáct let a je určena pro všechny věkové generace. Letos probíhá ve dnech 14. - 16. listopadu. S geografickým informačním systémem se můžete seznámit formou interaktivních stanovišť, posterů či zajímavých přednášek. Dny GIS jsou přístupné zdarma pro širokou veřejnost.

Třídenní dopolední program Dnů GIS bude tradičně věnován žákům a studentům základních a středních škol. Letošní ročník jich navštíví 870. Návštěvníci si vyzkouší rozmanité aktivity na 11 stanovištích - práci operačního střediska Hasičského záchranného sboru ČR, interaktivní mapu z písku,která pomůže s pochopením výškopisu a vrstevnic, práci s drony, poznávání zajímavých geologických míst a i řešení praktických úloh na 3D modelu. Nebude chybět ani procházka po šlapací mapě.

12. listopadu 2018 od 18.00 se v Liberci uskuteční již třetí mapathon. Mapathon, nebo taky mapovací párty je setkání dobrovolníků, kteří společně za pomoci leteckých a satelitních snímků mapují vytyčené území. Naučíte se zde pracovat s jednoduchým mapovým editorem a také se dovíte, jak Lékaři bez hranic nejen s mapami pracují. K účasti nepotřebujete mít předem žádné zvláštní znalosti.

Pro jednotlivce a týmy žáků základních, středních i vysokých škol byla vyhlášena výtvarná soutěž na téma „100 let republiky na mapách." Podrobné informace jsou na adrese www.dnygis.cz.

V úterní podvečer si nenechte ujít přednášku „Co vše musíte udělat pro to, abyste si mohli prohlížet mapu a plánovat trasy." Manažer kartografické redakce firmy Seznam.cz Pavel Žemlík promluví o tom, jak se takové mapy vytváří, jak probíhá aktualizace map nejen těch českých ale i zahraničních, jaké jsou zdroje dat nebo jak se výsledná mapa generuje.

Již tradičně na této akci spolupracují partneři z Technické univerzity v Liberci, Libereckého kraje, Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, Statutárního města Liberec a dalších partnerských organizací.

Podrobné informace o programu jsou k dispozici na adrese www.dnygis.cz .

Foto: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS., tisková mluvčí HZS LK

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI