Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Cenu pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci získá hasič z Libereckého kraje 09.11.2017
Cena Křesadlo, která je symbolem vykřesané jiskřičky lidství bude 5. prosince v Kulturním domě v České Lípě udělena šesti dobrovolníkům Libereckého kraje. Smyslem celé akce je podpořit příklady dobré praxe dobrovolnických služeb v našem kraji.

Na základě zaslaných nominací vybrala hodnotící komise ze všech oblastí dobrovolnické činnosti 6 kandidátů na ocenění cenou Křesadlo. Laureátem se stává i pan Zdeněk Frydrych, jeden z pěti hasičů, kteří položili základní kámen profesionálních hasičů v České Lípě a založili veřejný požární útvar.

Zdeněk Frydrych

Pan Frydrych se narodil v roce 1938 a byl nejstarším ze čtyř dětí. Vyučil se strojním zámečníkem, ale od roku 1965 až do svého důchodu pracoval jako profesionální hasič. Všechny své děti i vnoučata získal pro svoji lásku - hasičinu. Všichni jsou dobrovolnými hasiči a syn jde ve šlépějích svého otce a je profesionálním hasičem. Pan Frydrych dlouhá léta působil jako velitel výjezdové jednotky v České Lépě a spolupracoval s vedením města na rozvoji požární ochrany pro město. Je nositelem mnoha hasičských ocenění a vyznamenání. Jako profesionál obdržel v roce 1987 od tehdejšího prezidenta republiky vyznamenání za hrdinský čin, když při požáru Benziny odjel s hořící cisternou plnou nafty mimo areál, čímž zachránil mnoho lidských životů. Ve svých osmdesáti letech je aktivním členem sportovního družstva SDH Česká Lípa, se kterým se účastní soutěží, kde reprezentuje nejen svůj Sbor, město, ale i kraj

HZS Libereckého kraje panu Frydrychovi děkuje za velké pracovní nasazení a vše, čím za svou dlouholetou kariéru přispěl kolegům i hasičskému sboru.

Foto: HZS LK

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI