Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Medaile „Za statečnost a věrnost" byly předány 26.10.2017

Dne 25. října 2017 byly v prostorách zámku Zbiroh v Plzeňském kraji předány medaile Hasičského záchranného sboru ČR „Za statečnost a věrnost". Kromě příslušníků a zaměstnanců sboru si ocenění převzali i zástupci ostatních složek integrovaného záchranného systému, státní správy, samosprávy a dalších organizací, které výrazně podporují a úspěšně spolupracují s Hasičským záchranným sborem ČR. Tato ocenění se udělují u příležitosti státního svátku vzniku samostatného Československého státu. Generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Ing. Drahoslav Ryba rozhodl o udělení medailí a plaket 95 nominovaným.


Medaile „Za statečnost" je oceněním mimořádné odvahy a obětavosti při záchraně lidského života či majetku a v letošním roce byla udělena třem příslušníkům Hasičského záchranného sboru ČR.

Účelem udělení medailí „Za věrnost II. stupně" je ocenění příkladného plnění služebních povinností příslušníků ve spojení s dobou trvání služebního poměru v délce 20 let. U medailí „Za věrnost I. stupně" se jedná o délku služebního poměru 30 let. Celkem bylo v roce 2017 věrnostní medailí oceněno 50 příslušníků Hasičského záchranného sboru ČR.

Za Liberecký kraj převzali medaile „Za věrnost I. stupně":

Podpraporčík Alois Melich působí u HZS ČR od 1. 8 .1984 a vykonává funkci hasič - technik spojové služby. Spojová služba ho provází celou pracovní dráhu, například v minulosti se podílel na vybudování radiové sítě pro Veřejný požární útvar Semily nebo byl spolutvůrcem jednotné radiové sítě pro všechny základní složky IZS tehdejšího okresu Semily. V rámci lektorské činnosti předává zkušenosti v oblasti spojení pro dobrovolné hasičské sbory a také provádí servis radiostanic a terminálů celého územního odboru Semily. Je velmi ochotný a i v době mimo výkon služby bez váhání operativně řeší opravy prvků systému spojení.

Plukovník Ing. Martin Rosina je příslušníkem HZS ČR od 1. prosince 1986, kdy nastoupil k Okresní správě Sboru požární ochrany. Po celou dobu trvání služebního poměru u HZS Libereckého kraje působí v oblasti prevence. V současné době je vedoucím oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin vzniku požárů na krajském ředitelství HZS Libereckého kraje. Aktivně pracuje i v dalších orgánech, například jako člen Bezpečnostní rady ORP Liberec nebo v Okresní odborné radě prevence OSH Liberec Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska. Svým vystupováním přispívá k dobrému jménu Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 4. 3. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI