Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Hasiči četli dětem z knížky Hasičských pohádek 13.10.2017
Hasiči v Libereckém kraji dnes představili dětem svou knížku Hasičských pohádek. Četlo se na stanici v Liberci, Jablonci nad Nisou, Semilech a České Lípě. Publikace obsahuje 14 pohádek, které sepsali sami příslušníci z celého Hasičského záchranného sboru ČR. Liberečtí hasiči mají v knize dvě pohádky, a to Dráček ohniváček a O plamínkovi. V Hasičských pohádkách jsou zastoupeny klasické pohádkové postavy jako čerti, draci, skřítci a nechybí samozřejmě hasiči. Příběhy přinášejí nejen zábavu, ale i poučení.

Jednu z pohádek četl na stanici v Liberci i ředitel krajských hasičů plk. Ing. Luděk Prudil. Děti čekala také prohlídka stanice, krajského operačního a informačního střediska a spousta informací o práci hasičů. S výstrojí hasiče se děti seznámily tak, že ho zkoušely obléknout k zásahu včetně dýchacího přístroje. Na závěr se děti svezly obojživelným pasovým vozidlem.

Akce byla záměrně směrována na 13. říjen, který je Mezinárodním dnem omezení přírodních katastrof (International Day for Natural Disaster Reduction). Tento den byl vyhlášen OSN v roce 1989. Právě při živelných pohromách jako jsou povodně, přívalové deště či větrné smrště jsou hasiči vidět nejvíce. Jsou zkrátka univerzálními záchranáři, kteří jsou tam, kde je třeba pomoci. Pátek 13. října je navíc Dnem požární bezpečnosti, jehož hlavním tématem je „Bezpečné užívání komínů a tepelných spotřebičů". Hasiči tak upozornili návštěvníky stanic na výhody detektorů požáru, detekci nebezpečných plynů či vybavení přenosnými hasicími přístroji.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI