Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Šestnácté Dny GIS byly zahájeny 14.11.2016

Za účasti ředitele HZS Libereckého kraje plk. Ing. Luďka Prudila byly dnes zahájeny v prostorách budovy G Technické univerzity v Liberci šestnácté Dny GIS, na kterých si široká veřejnost může rozšířit obzory o geografických informačních systémech. Pokud jste nestihli první zahajovací den, máte ještě další dva, neboť Dny GIS budou přístupné až do středy 16. listopadu. Během zahájení byly vyhlášeny výsledky výtvarné soutěže na téma „A země se otevřela". Jednou z cen od HZS Libereckého kraje byl zážitkový den na hasičské stanici.

Stanoviště HZS Libereckého kraje představuje letos veřejnosti činnost operačního střediska. Máte možnost se tak seznámit s mapovými podklady, které denně používají hasiči při své práci. Můžete si vybrat jednu ze šesti simulovaných situací, například požár na Prezidentské chatě v Janově nad Nisou, kde mají hasiči nedostatek vody na hašení. V seznamu vrstev je třeba najít „Zdroje požární vody" a tento problém vyřešit.

V úterní podvečer si nenechte ujít od 17:00 hodin přednášku „Jak na historické mapy Liberecka." Badatel Ivan Rous ze Severočeského muzea, mimo jiné autor několika map představujících Liberecký industriál, ještědské podzemí, důlní činnost v Jizerských horách, Liberec roku 1945 a dalších, představí, jak takové mapy tvoří a na co všechno při jejich tvorbě naráží.

Na Dnech GIS spolupracují partneři z Technické univerzity v Liberci, Libereckého kraje, Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, Statutárního města Liberec a dalších partnerských organizací.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI