Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Dny GIS letos po šestnácté 31.10.2016
Možná někdo namítne, že se mu zdá zkratka GIS cizí, že mu geografický informační systém nic neříká. Zkuste se ale na mapy podívat z jiné stránky. Už od prvních krůčků někam směřujeme, vždy jsme na nějaké adrese, ať už doma, ve škole, v práci, při různých výletech. Každou minutu, hodinu se zkrátka někde nacházíme. A o tom geografické informační systému jsou. Nebojte se jim přijít na chuť na jedinečné akci, jako jsou Dny GIS.
 
Dny GIS proběhnou letos ve dnech 14. - 16. listopadu v prostorách budovy G Technické univerzity v Liberci (TUL). Jde o akci s tradicí, která trvá již šestnáct let a je určena pro všechny věkové generace. S geografickým informačním systémem se můžete seznámit formou interaktivních stanovišť, posterů či zajímavých přednášek. Dny GIS jsou přístupné zdarma pro širokou veřejnost.

Třídenní dopolední program Dnů GIS bude tradičně věnován žákům a studentům základních a středních škol. Na stanovištích si vyzkouší rozmanité aktivity - práci operačního střediska Hasičského záchranného sboru ČR, poznávání a určování filmových míst v Libereckém kraji, práci se starými mapami, poznávání přírodních zajímavých geologických míst a i řešení praktických úloh na 3D modelu. Nebude chybět ani procházka po šlapací mapě.

Během akce bude pro veřejnost přístupná galerie Starých map Libereckého kraje a k prohlédnutí budou vítězné a zdařilé práce účastníků soutěže. V celém prostoru si budou moci zájemci ověřit své znalosti při poznávání a určování míst v Libereckém kraji.

Pro jednotlivce a týmy žáků základních, středních i vysokých škol je vyhlášena výtvarná soutěž na téma „A země se otevřela." Podrobné informace jsou na adrese www.dnygis.cz.

V úterní podvečer si nenechte ujít přednášku „Jak na historické mapy Liberecka." Badatel Ivan Rous ze Severočeského muzea, mimo jiné autor několika map představujících Liberecký industriál, ještědské podzemí, důlní činnost v Jizerských horách, Liberec roku 1945 a dalších, představí, jak takové mapy tvoří a na co všechno při jejich tvorbě naráží.

Již tradičně na této akci spolupracují partneři z Technické univerzity v Liberci, Libereckého kraje, Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci, Statutárního města Liberec a dalších partnerských organizací.

Podrobné informace o programu jsou k dispozici na adrese www.dnygis.cz .
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI