Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Hasičská noc pod Ještědem 2016 21.09.2016
Příznivci oblíbené soutěže Hasičská noc pod Ještědem se letos mohou těšit na 9. ročník, který proběhne ve Zdislavě 1. října 2016 v 17,00 hodin. Soutěže se zúčastní až třicet čtyřčlenných soutěžních družstev, které budou hasičskými vozy objíždět čtrnáct stanovišť s netradičními disciplínami. Posádky pojedou přes obce Osečná, Všelibice, Druzcov, Český Dub,  Světlá pod Ještědem, Rozstání, Kotel, Křižany a zpět do Zdislavy. V průběhu této „noční vyhlídkové jízdy" je čekají úkoly spojené s činnostmi, se kterými se hasiči často setkávají u zásahu. Účastníci se mohou těšit na tradiční řezání klády kaprovou pilou, přelanění, výměnu kola u hasičského vozu, raft a nebudou chybět ani úplně nové disciplíny.

Celý soutěžní úsek je dlouhý zhruba 50 km a ujetí trvá posádce kolem pěti hodin, přičemž se neměří doba samotné jízdy, ale pouze čas plnění disciplín. Soutěž prověří nejen fyzickou zdatnost a vytrvalost, ale také manuální zručnost, týmovou spolupráci a důvěru. Předpokládaný start soutěžních družstev je v 19,00 hodin. Konec soutěže se odehraje opět ve Zdislavě, kdy v ranních hodinách proběhne vyhodnocení a vyhlášení vítězů.

V rámci doprovodného programu se můžete těšit například na ukázku speciálního hasicího zařízení CCS (Cold Cut System) Cobra na cisterně Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, který je partnerem akce.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

(c) WebRex 2009
Powered by NESPI