Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Hasiči ukázali, jak se vyprošťuje z havarovaného vozidla 22.09.2015

Dnes na náměstí Dr. E. Beneše v Liberci složky IZS předvedly zásah u dopravní nehody se zaklíněným člověkem. Zraněnou osobu z havarovaného vozidla vyprošťovali profesionální hasiči stanice Liberec. Nejprve provedli protipožární opatření a vůz stabilizovali klíny. Poté následovala práce se sklem a zajištění ochranných prvků, kdy na volat použili zachycovač airbagů.

Na řadu přišlo také hydraulické vyprošťovací nářadí, a to jak nůžky, tak rozpínák. Použití těchto prostředků je pro hasiče namáhavé, nástroj váží téměř 20 kg a pracovat s ním třeba ve výšce očí vyžaduje fyzickou odolnost. Zraněnému muži hasiči poskytli první předlékařskou pomoc, nasadili krční límec a naložili ho na speciální nosítka (scoop rám). Raněného si převzali zdravotníci, kteří mladého řidiče ošetřili, dali do vakuové matrace a transportovali do sanitního vozu. Na závěr si případ převzali policisté, kteří začali vyšetřovat, jak k nehodě došlo.

Akce se konala v rámci Týdne mobility - V Liberci jezdíme bezpečně. Jejím pořadatelem byla Policie ČR společně s Městem Liberec, Týmem silniční bezpečnosti, Libereckým krajem a dalšími partnery jako například Hasičským záchranným sborem Libereckého kraje.

Vedle dynamické ukázky měli hasiči na náměstí technický kontejner. Ten je určen především pro řešení velkých nebo hromadných dopravních nehod, zajištění nestabilních konstrukcí, vyprošťování nebo zvedání břemen pomocí pneumatických vaků, pro vytvoření otvorů ve zdech nebo stavebních konstrukcích pomocí motorového bouracího kladiva, osvětlení místa zásahu.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI