Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Akce pro veřejnost

Hasiči na Dni IZS v obležení dětí i dospělých 19.06.2014
   Včera se na náměstí Dr. E. Beneše a v přilehlé ulici 5. května uskutečnil Den s Policií ČR a složkami IZS. Mezi zúčastněnými samozřejmě nemohl chybět Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje. Od 10. hodiny zde byla k vidění zajímavá technika a také stánek preventivně výchovné činnosti, kde se děti i dospělí dozvěděli spoustu informací.

   „Miláčkem" malých dětí se stalo obojživelné pásové vozidlo Hägglunds, které hasičům pomáhá například při povodních. Dospělí se pak zastavovali hlavně u technického kontejneru, který je určen pro řešení velkých nebo hromadných dopravních nehod, zajištění nestabilních konstrukcí, vyprošťování nebo zvedání břemen pomocí pneumatických vaků. Potěžkat si zde lidé mohli třeba hydraulické vyprošťovací zařízení, které hasiči často používají právě při dopravních nehodách. K vidění byla i výstroj hasiče a kdo se nebál, mohl si vyzkoušet jak přilbu, tak třeba vyváděcí masku, kterou hasiči nasazují osobám při záchraně ze zakouřeného prostředí.

   Vyhledávaný dětmi i dospělými byl stánek preventivně výchovné činnosti. Zde si ty nejmenší děti mohly zkusit pomocí obrázkových magnetů obléknout hasiče, pro ty starší měli příslušníci HZS LK připravené rychlé testové otázky. Školáci pak mohli na tabulích přiřazovat jednotlivým složkách IZS techniku, typ zásahů a číslo tísňové linky. Za splněné úkoly si každý mohl vybrat bonbóny, omalovánky, samolepky, vystřihovánky nebo různé časopisy o hasičích. Akce byla i díky krásnému počasí skutečně úspěšná a u hasičů se zastavilo kolem 300 návštěvníků.

Foto: HZS LK, KŘ

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI