Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Odborné informace

Seminář přinesl novinky v požární prevenci 07.06.2019
Příslušníci oddělení prevence HZS LK (oddělení stavební prevence, kontrolní činnosti a zjišťování příčin požáru) již podesáté letos pořádali vlastní seminář s názvem „NOVÉ PŘEDPISY V OBLASTI POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI STAVEB". Seminář se uskutečnil ve spolupráci s Oblastní kanceláří České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě dne 5. června 2019 v přednáškovém sále Krajské nemocnice Liberec a.s.
 
Vzhledem k menšímu množství novinek v oblasti požární prevence upustilo oddělení prevence HZS LK v loňském roce od pořádání tohoto semináře. Pro letošní rok se již podařilo nashromáždit takové množství pokladů, aby vydaly na celodenní odbornou akci. Milým překvapením byl počet účastníků, kteří i po roční pauze znovu navštívili odborný seminář v počtu celkových 131 posluchačů.
 
Velký dík patří Krajské nemocnici Liberec a.s., která již posedmé bezplatně poskytla svůj přednáškový sál a bez jejíž pomoci by se tento seminář ve svých dnešních parametrech nemohl uskutečnit. Nelze opomenout služby KNL Cateringu, který pro všechny účastníky i přednášející připravil výborné občerstvení. V prvních ročnících semináře byla pořádána jen dopolední část pro projektanty požární bezpečnosti. Od roku 2013 byl přidán i odpolední blok pro osoby odborně způsobilé a techniky v požární ochraně. Letošní účast v obou blocích byla velmi vysoká a předčila všechna očekávání. Je to pro HZS LK velkým hnacím motorem k tomu, abychom se pokusili udržet nastartované tempo a kvalitu našich prezentací.

Seminář dále podpořily společnosti

WARD Safety, s.r.o.

a UNIARCH CZ, spol. s r.o.,

kterým tímto velice děkujeme. Zároveň patří dík také všem interním i externím přednášejícím. Zejména panu Ing. Petru Boháčovi z Plzně, který už poněkolikáté přednesl prezentaci novinek z kodexu požární bezpečnosti staveb přímo z pozice jejího autora, což absolutní většina projektantů velmi ocenila. Všem přednášejícím velmi děkujeme za Vaše příspěvky a budeme se těšit na další spolupráci na dalším ročníku semináře snad znovu hned za rok v červnu 2020.

 

Foto: HZS LK, kpt. Ing. Radek Poloprutský

Autor: kpt. Ing. Kateřina Štajncová

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI