Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Dobrovolné jednotky cvičily nasazení nouzového kontejneru 29.04.2019

V sobotu 13. dubna 2019 proběhlo na stanici HZS Libereckého kraje v Turnově taktické cvičení jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí k zabezpečení nouzového přežití obyvatelstva postiženého mimořádnou událostí. Cvičení se zúčastnily jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva území okresu Semily: Čistá u Horek, Háje nad Jizerou, Tatobity, Ktová a jednotky nově zařazené do předurčenosti Bozkov, Velké Hamry - Velké Hamry II a Bukovina u Čisté.

V průběhu sobotního cvičení na stanici Turnov si hasiči ze tří nově zařazených jednotek napsali i závěrečný test kurzu TOOB-16 technik ochrany obyvatelstva. Kurz je pro členy jednotek předurčených na ochranu obyvatelstva považován v Libereckém kraji za základní odbornou přípravu.

V sobotu 27. dubna 2019 proběhlo taktické cvičení na stanici v České Lípě, kde se stejného nácviku zúčastnily jednotky sboru dobrovolných hasičů z České Lípy - Dobranova, Nového Boru, Volfartic a Svojkova. Tímto cvičením, které bylo poslední v řadě, tak byly proškoleny všechny jednotky předurčené k civilní ochraně a ochraně obyvatelstva na území Libereckého kraje pod metodickým vedením příslušníků HZS LK z oddělení IZS a služeb a z oddělení ochrany obyvatelstva a krizového řízení.

Cvičení byla zaměřena na seznámení dobrovolných hasičů s kontejnerem nouzového přežití, který má HZS Libereckého kraje od roku 2016 zapůjčen do svého majetku od Správy státních hmotných rezerv. První teoretická část se konala na učebně, kde se cvičící seznámili se zásadami bezpečnosti práce s jednotlivými zařízeními z vybavení kontejneru, s technickými parametry i sekcemi kontejneru nouzového přežití a dalšími důležitými informacemi pro jejich činnost. V další praktické části následovala prohlídka samotného vybavení kontejneru a stavba přístřešků ke kontejneru, ubytovacího stanu i přechodového modulu. Hasiči vyzkoušeli chod elektrocentrály, vnějšího i vnitřního osvětlení stanu, přenosný topný agregát a infrazářiče. Následovalo složení a úklid veškerého vybavení kontejneru nouzového přežití.

Foto: HZS LK 

Autor: plk. Mgr. Michal Dvořák

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI