Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Vodní nádrží Harcov brázdily čluny hasičů 25.10.2017
Na Harcovské přehradě v Liberci ve středu dopoledne proběhl praktický výcvik hasičů HZS LK ze stanice Liberec. Hasiči cvičili pod odborným dohledem pprap. Michal Biena, příslušníka s osvědčením instruktor pro práci na vodě.

Výcvik byl zaměřen na zdokonalení schopností hasičů ovládat různé typy motorových člunů z výbavy HZS LK na klidné hladině. Jednotka trénovala např. jízdu motorovým člunem ve výtlačném režimu a ve skluzu, také schopnost přesně a bezpečně ustavit člun ve vymezeném prostoru nebo ovládání a řízení plně zatíženého plavidla. Náplní praktického zaměstnání byl i nácvik bezpečného přiblížení se k tonoucímu a vytažení zachraňované osoby z vodní hladiny na palubu člunu.
Na místě byly využity technické prostředky z kontejneru pro ropné havárie HZS LK, který je mj. vybaven nafukovacím člunem s lodním motorem a kompletní výbavou pro práci na vodě pro jedno družstvo hasičů.

Hasiči, kteří výcvik absolvovali, si zopakovali potřebné znalosti vůdce malého plavidla. Pod odborným vedením si osvojili nové dovednosti ovládání motorových člunů, které využijí při řešení mimořádných událostí na vodní hladině. Nejčastějšími událostmi tohoto typu, ke kterým hasiči z Libereckého kraje během roku vyjíždějí jsou například únik ropných produktů na vodní hladinu, pátrání po pohřešovaných osobách a záchrana osob z vody a ledu. Motorový člun z výbavy libereckých hasičů je v pohotovosti i při povodních kdy slouží především k evakuaci osob.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI