Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Hasiči cvičili v ústavu pro mentálně postižené 15.06.2017

Včera odpoledne byly vyslány tři hasičské jednotky k taktickému cvičení s tématem požáru v Domově a centru aktivity pro mentálně postižené v Hodkovicích nad Mohelkou. Zařízení je zaměřené na osoby se sníženou soběstačností z důvodu mentálního, smyslového a tělesného postižení. Domov zajišťuje celoroční 24 hodinovou péči dospělých osob. Celková kapacita je 41 klientů, zřizovatelem je Liberecký kraj.

Taktickému cvičení předcházela příprava postupu zásahu i seznámení klientů s tím, jak vypadají hasiči, se kterými se později setkají. Přesně v 15 hodin bylo taktické cvičení zahájeno nahlášením na tísňovou linku TCTV 112. Ve stejném okamžiku byla zahájena evakuace postižených osob i personálu. Pro účely cvičení byl v domově přítomen veškerý personál, z toho však někteří jako pozorovatelé. V průběhu patnácti minut se na místo dostavili hasiči z liberecké stanice a jejich dobrovolní kolegové z Hodkovic nad Mohelkou a Českého Dubu. S evakuačním autobusem později dorazila i posádka hasičů z jablonecké stanice.

Hasiči po svém příjezdu provedli záchranu třech osob, které zůstaly v objektu z důvodu silného zakouření. K tomu využili i evakuační výtah, se kterým měli možnost se po cvičení více seznámit. Jelikož bylo cvičením simulováno značné poškození jednoho nadzemního podlaží, hasiči zajistili pomocí autobusu přepravu klientů do náhradního ubytování.

Na závěr cvičení si hasiči prohlédli ubytovací prostory klientů a vyzkoušeli si práci s evakuačním výtahem v režimu zásahu, zejména způsob ručního přepnutí do evakuačního režimu a jeho ovládání.

Cvičení mělo pro hasiče velký význam zejména kvůli reakcím klientů na nově vzniklou situaci. Rovněž personál získal řadu zkušeností, mnozí se prvně setkali se „zasahujícími" hasiči.

Foto: HZS LK, mjr. Ing. Jaromír Mottl.

Autor: mjr. Ing. Jaromír Mottl

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 6. 11. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI