Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Společný zásah složek IZS ve věznici 21.10.2016
Ve středu 19. 10. 2016 proběhlo ve Věznici Stráž pod Ralskem taktické cvičení složek IZS zaměřené na výskyt vysoce nakažlivé nemoci. Ve scénáři cvičení postihla jednoho z dozorců věznice hemoragická horečka Lassa, kterou se nakazil během tříměsíční stáže v Nigérii. Spolu s dozorcem se na přiděleném oddíle nacházelo i 6 odsouzených. Dotyčné osoby musely být izolovány, a to včetně zdravotní sestry, která byla přivolána k nakaženému.
 
Hasiči HZS Libereckého kraje vytyčili nebezpečnou zónu a připravili prostor pro speciální techniku jako stanoviště dekontaminace osob či kontejnerový systém. Do nebezpečné zóny vstupovali zasahující v jednorázových oblecích. Ty hasiči půjčili příslušníkům Vězeňské služby ČR a pomohli se správným postupem při oblékání a svlékání.

Zasahující museli dle scénáře reagovat také na nově vniklé situace. Jednou z nich byla například agresivita u odsouzených. V průběhu akce byl tedy na místo povolán vyjednavač Vězeňské služby ČR, který vyhrocenou situaci zklidnil. Hasiči provedli dekontaminaci biovaku s nakaženou osobou uvnitř, dekontaminováno bylo i šest odsouzených a zdravotní sestra.

Jednotky zabezpečily uložení výmětů a použitého materiálu do trojobalu, který taktéž prošel dezinfekcí. Dekontaminovaní odsouzení byli odvedeni na uzavřené oddělení věznice. Zdravotní ústav po odchodu hasičů udělal závěrečnou dekontaminaci celého prostoru. Veškerá protiepidemická opatření probíhala pod vedením Krajské hygienické stanice Libereckého kraje.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Jablonné v Podještědí, stanice Česká Lípa, stanice Liberec, stanice Jablonec nad Nisou.

Foto: HZS LK, por. Mgr. Zdenka Štrauchová.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI