Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Součinnostní cvičení složek IZS 12.10.2016
Dne 6. října 2016 v odpoledních hodinách proběhlo v Jizerských horách velké součinnostní cvičení složek IZS zaměřené na vyhledávání ztracených osob v terénu ve smyslu typové činnosti složek IZS při společném zásahu č. 07 záchrana pohřešovaných osob - pátrací akce v terénu. Cílem cvičení bylo nalézt 6 osob, které se ztratily východně od Paličníku a byly nahlášeny zbývajícími členy turistické skupiny. Do pátrací akce byli nejprve nasazeni členové Horské služby ČR a policejní hlídka z Hejnic. Během neúspěšného prvotního propátrávání turistických cest v určené oblasti byly soustředěny další síly a prostředky složek IZS pro další činnost dle STČ 07/IZS.

Řídicí složkou zásahu byla v tomto případě Policie ČR, která povolala na místo celkem 64 příslušníků PČR se štábním vozidlem pro řízení takto rozsáhlého zásahu, 27 členů Horské služby ČR se 2 psy, 10 členů Českého červeného kříže z oblastního spolku Liberec se sanitním vozem a 60 hasičů včetně lezecké skupiny a psovodů se 7 psy dle poplachového plánu IZS. Vzhledem k velikosti propátrávaného území a velice nepříznivému počasí byla oblast rozdělena na 7 sektorů, kde na třech probíhalo vyhledávání rojnicemi, na dvou pomocí speciálně vycvičených psů a na dvou ve skalní oblasti s využitím horolezecké techniky. Cvičení se zúčastnilo lezecké družstvo směny A, kdy hasiči společně se členy HS prohledávali skalní terén a poté prováděli záchranu zraněných osob ze skalních útvarů Kuří věže pomocí lanových technik.

Celkem bylo nasazeno 9 jednotek hasičů: JPO stanice Raspenava, lezci ze stanice Liberec, psovodi HZS Libereckého kraje a dobrovolní hasiči z Bílého Potoka, Raspenavy, Lázní Libverda, Frýdlantu, Nového Města pod Smrkem a Hejnic včetně 5 psovodů se psy. Cvičení bylo řízeno policejním velitelem zásahu ze štábního automobilu umístěného na křižovatce Předěl, ve kterém pracovali zástupci všech zúčastněných složek IZS. Během cvičení bylo nalezeno a zachráněno celkem 7 osob. Cvičení proběhlo dle platných postupů a bylo pro všechny účastníky ideální odbornou přípravou pro případný ostrý zásah. Velké poděkování patří figurantům (1x HS, 1x HZS, 1x JSDHO Raspenava a 4x JSDHO Višňová), kteří se své role zhostili na výbornou.
 
Foto: Za poskytnutí fotografií děkujeme Janu Kostíkovi, Milanu Vrkoslavov a Luboši Beranovi. 
Autor: kpt. Ing. Petr Štajnc

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI