Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Simulovaný požár v tanvaldské nemocnici 22.09.2016

Včera odpoledne se uskutečnilo taktické cvičení v Nemocnici Tanvald, kde byl simulován požár na rentgenovém oddělení. Cvičení mělo prověřit součinnost jednotek zařazených v I. poplachovém stupni a také zásah hasičů v nemocničním zařízení.

Při příjezdu profesionálních hasičů ze stanice Tanvald obdržel velitel zásahu informaci od nemocničního personálu, že požár vypukl v sesterně na oddělení RTG. Hasiči odpojili část objektu od elektrické energie a uzavřeli přívod plynu.

Ještě před příjezdem hasičů proběhla evakuace deseti osob. Další dvě osoby se však z důvodu silného zakouření nemohly evakuovat. Jednotka pomocí jednoho útočného proudu začala provádět průzkum v objektu. Po příjezdu dalších jednotek (JSDHO Tanvald-Šumburk, JSDHO Desná) byla vytvořena průzkumná skupina, která měla za úkol najít pohřešované osoby. Po jejich nalezení bylo zjištěno, že by se v zasažené části objektu měla nacházet ještě dcera jedné z vyvedených osob. Průzkumná skupina tak pokračovala ve vyhledávání a nezletilou dívku našla.

„Všechny tři osoby byly zachráněny a předány do péče zdravotníků. V objektu proběhlo uhašení ohniska požáru, odvětrání celého objektu a byl proveden závěrečný průzkum pomocí termokamery. V době zásahu byl o všech skutečnostech informován přítomný ředitel nemocnice Ing. Robert Poskočil, který informace předával starostovi města Tanvaldu," shrnul velitel družstva nprap. Karel Bukvic z požární stanice Tanvald.

Foto: HZS LK, stanice Tanvald. 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

(c) WebRex 2009
Powered by NESPI