Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Cvičení JPO a IZS

Taktické cvičení složek IZS na Ralsku 21.09.2015

V sobotu 19. září 2015 proběhlo na bývalém vojenském letišti v Ralsku - Hradčanech taktické cvičení složek integrovaného záchranného systému a první části jednotek sboru dobrovolných hasičů obcí Libereckého kraje (dále jen „jednotky") předurčených k plnění úkolů civilní ochrany a ochrany obyvatel. Cvičení bylo zaměřeno na zabezpečení hygienických a zdravotnických podmínek obyvatel při velkoplošné mimořádné události.

Na třech pracovištích se jednotky z České Lípy - Dobranova, Liberce - Karlinek, Světlé pod Ještědem, Kunratic, Dětřichova, Desné, Volfartic, Tatobit a Ktové postupně učily stavět, uvést do provozu a opět složit do transportní polohy soupravu dekontaminace osob z výbavy Armády ČR a dekontaminačního přívěsu z výbavy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pro zabezpečení velkokapacitních umýváren pro postižené obyvatelstvo i samotné zasahující. Dále jednotky stavěly nafukovací stany mobilního evakuačního zařízení z výbavy jednotky Liberec - Karlinky a mobilní ošetřovny z vozidla hromadných neštěstí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Nad rámec plánu cvičení si hasiči měli možnost prohlédnout i velitelský automobil na podvozku Ford Tranzit a týlový kontejner z výbavy Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Vzhledem k tomu, že cvičení bylo zahrnuto jako závěrečná část specializačního kurzu Technik ochrany obyvatelstva, účastníky neminul krátký test k ověření získaných znalostí.

Velký dík za úspěšný průběh cvičení patří nejen všem cvičícím, lektorům a rozhodčím, ale i Krajskému úřadu Libereckého kraje, který cvičení podpořil finančně.

Foto: HZS LK, kpt. Mgr. Michal Dvořák

Autor: kpt. Ing. Radek Vojík

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI