Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči i svědci nehody zachraňovali vážně zraněného muže 28.06.2019
Dnes odpoledne (ohlášeno ve 14:29 hodin) byli profesionální hasiči ze stanice Doksy společně s profesionální i dobrovolnou jednotkou z Bělé pod Bezdězem voláni k dopravní nehodě, při které narazila dodávka na komunikaci I/38 v části obce Žďár do stromu.

Již v ohlášení měli hasiči informaci, že je muž ve vozidle zaklíněný. Nezbytným pomocníkem hasičů tak bylo hydraulické vyprošťovací zařízení, pomocí kterého ho dostali ven. „Zaklíněný muž utrpěl mnohočetná poranění dolních končetin a devastující poranění obličeje. Po vyproštění muže jednotky spolupracovaly na jeho ošetření. Následně provedly transport do vrtulníku LZS," popsal nprap. Ondřej Říha, velitel zásahu profesionálních hasičů stanice Doksy. Jak dodal, komunikace byla po dobu záchranných prací zcela uzavřena.

První pomoc poskytovali na místě ještě před příjezdem hasičů svědci dopravní nehody. „Vůz, který skončil po nárazu na boku, několik lidí přetočilo na kola, aby zraněný nevisel za bezpečnostní pás, který měl kolem krku. Lidé drželi vůz vlastními silami, aby nedošlo ke zpětnému převrácení," popsal detaily velitel zásahu. „Naše jednotka provedla po příjezdu stabilizaci dodávky vzpěrami stabfast, uzavření komunikace a protipožární zabezpečení," dodal.

Zásahy hasičů v těchto dnech ztěžuje teplé počasí, práce v zásahovém oblečení je pro ně extrémně obtížná. Hasiči ze stanice Doksy vyjížděli dnes po půl sedmé večer ještě k nehodě motocyklisty v Nedamově. Na místě události již zasahovala pozemní posádka ZZS LK, která měla zraněného ve své péči. Hasiči pomohli při ošetřování zraněného a provedli protipožární opatření.
 
Foto: HZS LK, stanice Doksy
Autor: Mgr. Zdenka Štrauchová

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI