Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Noční požár uprostřed lesa zaměstnal 9 jednotek hasičů 30.11.2018
Ve čtvrtek v noci (ve 22:11 hodin) byl na tísňovou linku 112 oznámen požár chatek v areálu bývalého dětského tábora Dakota v obci Bezděz na Českolipsku. Operační důstojník k požáru okamžitě vyslal profesionální hasiče ze stanice Doksy a další tři jednotky dobrovolných hasičů. V době příjezdu hasičů byla požárem zcela zachvácena hlavní budova a pět chatek. Kvůli silnému větru a mrazivému počasí hrozilo jeho rozšíření na koruny stromů. Hasiči okamžitě nasadili 3 vodní proudy, tak aby dostali živel co nejdříve pod kontrolu. Vzhledem k velké intenzitě požáru a nebezpečí jeho rozšíření byly na místo povolány další jednotky požární ochrany. Byl vyhlášen 2. stupeň požárního poplachu a s ohněm nakonec bojovalo 9 jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů, kteří hasili 6 útočnými proudy vody. „Museli jsme zřídit kyvadlovou dopravu vody velkoobjemovými cisternami z nedaleké obce", sdělil velitel zásahu nprap. Tomáš Kohout. Na místě hasiči zasahovali v dýchací technice a nezbytné bylo i použití termokamery a osvětlovacího agregátu.

Ve 23:03 hodin velitel zásahu oznámil na operační středisko lokalizaci požáru. Zcela zlikvidovat se ho ovšem podařilo až dlouho po půlnoci. Na své základny se hasiči vrátili v půl čtvrté ráno. Požár zasáhl celkem 12 chatek a zcela shořela i hlavní budova rekreačního areálu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn. Škoda způsobená požárem a příčina jeho vzniku je v současné době v šetření HZS LK a Policie ČR.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Doksy, HZS LK stanice Česká Lípa, HZS SK stanice Bělá pod Bezdězem, jednotky SDH obc: Bezděz, Doksy I., Doksy - Staré Splav, Dubá, Mimoň, Holany

Foto: HZS LK stanice Doksy

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 1. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI