Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Noční požár autodílny s odhadovanou škodou šest milionů korun 28.08.2018
Požár autodílny způsobil dnes v noci škodu v odhadované výši šest milionů korun. Hořet začalo hodinu po půlnoci v části obce Andělka (Višňová). Požár zničil objekt dílny, která se nacházela v bývalé hasičské zbrojnici. Vážně poškodil dva traktory, osobní automobil a další vybavení.
 
Ještě před příjezdem jednotek vybuchla uvnitř budovy jedna acetylenová láhev ze svářecí soupravy (kyslík/acetylen). To podpořilo rozvoj požáru, který se v době příjezdu hasičů nacházel již ve třetí fázi. Byl tedy plně rozvinutý a plameny šlehaly střechou ven. Na místě zasahovaly jednotky 2. stupně požárního poplachu, celkem dorazili hasiči z osmi jednotek. Hasiči odpojili elektrický proud, nasadili tři útočné proudy vody a vedle hašení samotného požáru se museli soustředit i na ochlazování okolních budov. Po lokalizaci ještě dlouho dohašovali skrytá ohniska a rozebírali dřevěné konstrukce. Kolem čtvrté hodiny se jednotky začaly vracet na základny. Událost se obešla bez zranění.
 
V úterý 28. 8. probíhalo na místě zásahu došetřování příčiny požáru a vyšetřovatelé se snažili stanovit výši škody, kterou požár způsobil. Také zde pracovala jednotka ze stanice Liberec a SDH Višňová. Hasiči museli strhnout střechu a zabezpečit objekt a jeho okolí proti pádu ohořelého dřeva či sutin.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Liberec, HZS LK stanice Raspenava, SDH Višňová, SDH Raspenava, SDH Frýdlant, SDH Pertoltice, SDH Habartice, SDH Heřmanice.

Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

(c) WebRex 2009
Powered by NESPI