Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požár chátrajícího zámečku v Dolní Řasnici 16.08.2018
Jednotky druhého stupně požárního poplachu zasahovaly ve středu odpoledne u požáru renesančního zámečku v Dolní Řasnici. Objekt je neobydlený a chátrá, kdysi sloužil jako internát střední zemědělské školy.

Informaci o požáru obdrželi hasiči na tísňové lince 112 ve 14:27 hodin. Plameny zasáhly podkroví a střechu třípodlažní zděné budovy. V době příjezdu hasičů již šlehaly střechou ven. Zámeček se nachází ve špatně přístupném terénu, veškerou techniku mohli ustavit pouze z čela budovy. Náročná byla i doprava vody na místo zásahu. Nikde v okolí není vodní plocha, na které by mohli zřídit čerpací stanoviště, a proto se napojili na hydrantovou síť a hasební látku dopravovali na požářiště dálkově pomocí hadic. Nasazeny byly 4 útočné proudy vody. Zásah komplikovalo rozpadlé schodiště do třetího patra, tudíž se hasiči nemohli dostat přímo k ohnisku požáru a hasit z vnitřku budovy. Ustavili tedy výškovou techniku a plameny krotili z automobilového žebříku a z plošiny. Celý dům zasáhly zplodiny hoření, hasiči pracovali v dýchací technice.

Lokalizaci hlásil velitel zásahu operačnímu středisku v 15:15 hod. Oheň se sice dál nešířil, ale bylo nutné rozebrat střešní konstrukci a pomocí nastavovacích žebříků dohasit skrytá ohniska uvnitř budovy. V průběhu zásahu využívali hasiči termokameru. Zcela zlikvidován byl požár ve 20:20 hodin. V objektu nebyl nikdo nalezen. S lehce pohmožděným palcem od natlakované hadice vyvázl jeden hasič. Případ dál šetří PČR.


Zasahující jednotky:
HZS LK stanice Raspenava, stanice Liberec, dobrovolné jednotky: Dolní Řasnice, Raspenava, Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Jindřichovice pod Smrkem

Foto: HZS LK stanice Raspenava

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI