Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Na Kristýně zasahovali hasiči ze tří států 14.08.2018
V pondělí, 13. 8. 2018, před půl jednou odpoledne, byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje ohlášen požár travního porostu v rekreačním areálu Kristýna v Hrádku nad Nisou. Kvůli poměrně silnému větru se požár rychle šířil po suché trávě směrem k lesu. Protože tou dobou, již téměř dvě hodiny, zasahovalo 19 jednotek hasičů u mimořádné události na Ještědu, požádalo operační středisko o přeshraniční pomoc hasiče z polské Wroclavi. Jednotka na místo dorazila s šesti cisternami. Díky kvalitní spolupráci hasičů v rámci Trojzemí, vyjeli do rekreačního areálu Kristýna na pomoc i hasiči z nedaleké Žitavy.
 
Jednotky spojily síly a společně pracovaly na likvidaci požáru, který se mezitím rozšířil na plochu téměř 2 hektarů. Zřídila se dvě čerpací stanoviště. Jedno přímo na pláži ve stanovém kempu a druhé u studny nedaleko. Nasazeno bylo pět útočných proudů vody a ve 13:09 hod. hlásil velitel zásahu lokalizaci požáru. I přes to jednotky dohašovaly skrytá ohniska požáru ještě několik hodin. Na své základny se vrátily před pátou hodinou odpoledne.

Při pokusu zastavit rychle postupující požár se dva zaměstnanci rekreačního areálu nadýchali zplodin hoření a hasiči je předali do péče Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Liberec, JSDHO Hrádek nad Nisou, JSDHO Chotyně, FF Zitau, PSP Bogatynia, OSP Kopaczów, OSP Porajów, OSP Trójka, OSP Studniska, OSP Radomierzyce

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI