Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči o víkendu řešili několik porušení nařízení hejtmana LK 30.07.2018
V souvislosti s vysokým nárůstem požárů trávy a lesních porostů v minulém týdnu liberecký hejtman na doporučení Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje rozhodl o oznámení mimořádných opatření pro období sucha. Dne 26. 7. 2018 od 12:00 hodin oznámil začátek doby zvýšeného nebezpečí vzniku požáru pro území Českolipska. V tomto období, které platí až do odvolání, je nutné, aby občané dodržovali povinnosti vedoucí k zajištění požární bezpečnosti.

To znamená, že na lesy a jejich blízké okolí, na suché travní porosty a na zemědělské plochy se vztahují zákazy a pravidla chránící před vznikem požárů.Toto opatření mimo jiné zcela zakazuje rozdělávání ohňů a každé porušení zákazu bude posuzováno jako přestupek a správní delikt.

I přes vyhlášený zákaz vyjížděli hasiči během víkendu v devíti případech hasit do přírody. Například v pátek v noci zavolala na operační středisko hasičů oznamovatelka z Panské Vsi nedaleko Dubé, že na skalách na Vysokém Vrchu v lese vidí světlo, které se podobá ohni. Profesionální hasiči ze stanice Doksy a dobrovolná jednotka z Dubé vyjeli na místo. Nějakou dobu hasiči místo údajného požáru hledali, až objevili v lese tři osoby obklopené 40 čajovými svíčkami. Turisti udávali, že šli do lesa přespat. Na místo byl povolán vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru a hlídka Policie, která nezodpovědným trempům na místě udělila blokovou pokutu.

Ani u příjemných činností jako jsou táboráky, opékání špekáčků či spaní pod širým nebem bychom neměli zapomínat, že oheň je nebezpečný živel a může se velice snadno vymknout naší kontrole, ohrozit životy a způsobit velké majetkové škody.
 
Foto: Ilustrační
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI