Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Kvůli rozsáhlému požáru lesa aktivovány jednotky 3. stupně 23.07.2018
Kvůli dlouhotrvajícímu teplému a převážně suchému počasí vzrostlo na území Libereckého kraje nebezpečí požárů. V posledních dnech zasahují hasiči především u požárů travních a lesních porostů. Od víkendu mají hasiči za sebou 14 takových událostí.

Například rozsáhlý požár lesa likvidovali během víkendu hasiči v Hamru na Jezeře nedaleko Stráže pod Ralskem. Byl vyhlášen 3. stupeň poplachu a celkem do boje s živlem nastoupilo 12 jednotek. Požár byl ohlášen v 17:07 hodin s tím, že hoří vzrostlý borový porost ve velmi nepřístupném terénu. Kvůli větru a špatnému přístupu se oheň rychle rozšířil až na plochu 1, 5 hektaru. Požární vodu na místo dopravovaly jednotky kyvadlově. Nabízelo se i povolání vrtulníku s bambivakem, ale vzhledem k hustotě porostu by hašení z výšky nepřineslo dostatečný efekt. Hasiči se tedy museli s ohněm poprat sami. V sobotu se nasazeným jednotkám podařilo ohraničit požářiště a v neděli odpoledne zlikvidovaly poslední ohniska. Vzhledem k tropickým teplotám byl zásah hasičů extrémně náročný.

Český hydrometeorologický ústav vydal dnes ( 23.7. 2018) v dopoledních hodinách výstrahu, která upozorňuje na zvýšené riziko výskytu požárů právě z důvodu extrémně suchého počasí. Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje v souvislosti s touto výstrahou doporučuje vyvarovat se aktivit, které by mohly vyvolat požár. To znamená: nerozdělávejte v přírodě oheň ani nevypalujte trávu na zahradách. Dejte pozor na odhozené nedopalky cigaret a omezte používání přenosných vařičů či jiných zdrojů otevřeného ohně v přírodě.

Foto: plk. Mgr. Ladislav Vakula, ředitel ÚO Česká Lípa

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI