Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požár v areálu průmyslového objektu ve Stráži pod Ralskem zaměstnává hasiče 21.02.2018
Na operační středisko HZS LK byl dnes před devátou hodinou večerní (ve 20:40 hodin) nahlášen požár v areálu průmyslového objektu ve Stráži pod Ralskem. Na místo se sjelo sedm jednotek hasičů s jedenácti kusy mobilní požární techniky. Průzkumem hasiči zjistili, že hoří plastový odpad, který vzniká při výrobě lednic, a to na ploše zhruba 30m x 20m.
 
Jednotky zahájily hasební práce šesti útočnými proudy vody. Hasiči postupně s pomocí kolového nakladače rozebírají jednotlivé kupy odpadu, aby zefektivnili zásah. V tuto chvíli (21:50 hodin) již neprobíhá plamenné hoření. Zásah ovšem značně komplikuje všudypřítomný dým. Hasiči kvůli jedovatým zplodinám hoření zasahují v dýchací technice. Kvůli doplnění dýchací techniky byl na místo dopraven protiplynový kontejner. O události byli ihned po zahájení zásahu informováni i starostové okolních obcí. Bezprostřední ohrožení obyvatel zplodinami hoření však nehrozí. 

Aktualizace 22:19 hodin: Požár se podařilo lokalizovat.

Aktualizace 22. 2. 2018: Hasičům se podařilo událost zcela zlikvidovat ve 23:01 hodin. Místo bylo předáno majiteli objektu a jednotky se postupně vracely na základny. Na místě jako dohlídková jednotka zůstali dobrovolní hasiči ze Stráže pod Ralskem. Protože šlo o požár odpadu, který se podařilo včas lokalizovat byla předběžná škoda vyčíslena na 30. 000 korun. Pravděpodobná příčina požáru výše uchráněné hodnoty jsou stále v šetření vyšetřovatelů příčin požáru a PČR.

Hasiči v Libereckém kraji během středečního večera nezaháleli. Požár ve Stráži pod Ralskem byl sedmým požárem ohlášeným operačnímu středisku během dvou hodin. Hořelo například v ubytovně v Českém Dubu, v kotelně nízkopodlažní budovy v České Lípě, oheň zachvátil i stoh slámy v Jablonném v Podještědí. Škody způsobené požáry jsou stále v šetření. Nikdo nebyl zraněn.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI