Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči likvidovali požár v mateřské škole - naštěstí jen cvičně 29.11.2017

V úterý 28. listopadu vyjely krátce po 10. hodině hasičské vozy do Mateřské školy ve Světlé pod Ještědem. Hasiči tady provedli naštěstí jen cvičný zásah požáru technické místnosti v mateřské škole. Oheň byl zpozorován paní učitelkou, která ihned o situaci informovala ostatní personál. Požár byl oznámen na tísňovou linku a na místo vyjela jednotka profesionálních hasičů z Liberce a dále dobrovolné jednotky hasičů ze Světlé pod Ještědem a Rozstání.

Po příjezdu na místo události začali hasiči s okamžitou evakuací 17 dětí na dvůr školky, kde byl přistaven evakuační autobus HZS LK, který posloužil v chladném počasí jako zázemí pro děti. Do péče si je zde převzali zdravotníci. Uvnitř budovy zůstaly kvůli zakouření objektu uvězněny čtyři děti a dvě paní učitelky. Hasiči začali vyhledávání osob v dýchacích přístrojích. Po několika minutách byly uvězněné osoby nalezeny. Dětem byly nasazeny vyváděcí masky, zajištěn jim byl tepelný komfort a postupně byly vyvedeny mimo nebezpečí. Paní učitelky byly z budovy evakuovány hned po předškolácích.

„Bývá obtížné dětem vyváděcí masku nasadit. Pro děti je to stresová situace, nikdy podobnou masku na hlavě neměly. Hasiči proto přistoupí k dítěti a zcela v klidu jim vysvětlí, k čemu maska slouží, a vše jim názorně předvedou," přibližuje úskalí takových zásahů tisková mluvčí HZS LK. Podobná cvičení se v mateřských školách odehrávají často. Během letošního podzimu proběhla taktická cvičení zaměřená na likvidaci požáru v předškolních zařízeních, již ve všech okresech Libereckého kraje. Pro hasiče je výcvik součástí odborné přípravy a pro děti je případný „ostrý zásah" méně stresující. Na mimořádné události se děti také připravují při pravidelných návštěvách hasičů z oddělení preventivně výchovné činnosti, kteří při besedách dětem vysvětlují, jak se chovat v případě požáru.

Foto: HZS LK, stanice Liberec

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI