Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči v Libereckém kraji zasahovali během 24 hodin u devíti požárů 18.11.2017
Náročný večer měli včera 17. listopadu hasiči na Jablonecku, Českolipsku i v Liberci. Během 24 hodin likvidovali celkem devět požárů. Oheň v několika případech zasáhl rodinné domy, rekreační chatky i větší chalupy nebo vybydlené průmyslové objekty.

Druhý stupeň požárního poplachu byl vyhlášen u požáru Šámalovy chaty na Nové Louce. Událost byla operačnímu středisku ohlášena v 19:21 hodin. Na místo vyjelo sedm jednotek hasičů s deseti kusy mobilní požární techniky. Oheň zasáhl technickou místnost s kotlem a saunu. Jen díky rychlému zásahu hasičů se nerozšířil na ubytovací část objektu. Jednotky ihned zahájily hasební práce vysokotlakými proudy vody a požár lokalizovaly během hodiny a půl. Následně rozebraly část konstrukce objektu, aby dohasily skrytá ohniska. Požár byl zcela zlikvidován ve 21:50. Objekt byl prohlédnut termokamerou a na místě zůstala místní jednotka hasičů na dohlídku. Hasiči z budovy evakuovali 46 osob, pro které byl ze stanice Jablonec nad Nisou vypraven evakuační autobus, který je rozvezl do náhradního ubytování, nebo odjeli po „vlastní ose". Při požáru se čtyři lidé nadýchali kouře a na místě je ošetřila ZZS. Výška škody je odhadována na 1 milion korun. Včasným zásahem hasičů se však podařilo uchránit majetek v hodnotě 25 milionů korun. Předpokládanou příčinou požáru je nevhodně řešený odvod spalin z kotelny.

Po půl deváté večer zasahovali také hasiči na Českolipsku. K ohlášenému požáru rodinného domu v obci Kvítkov vyjelo pět jednotek profesionálních i dobrovolných hasičů. Oheň zcela zasáhl střechu domu a částečně poškodil i stropní konstrukci prvního podlaží. Objekt byl silně zakouřen a hasiči pracovali v dýchací technice. Pomocí nastavovacích žebříků se dostali do podkroví domu a k hasebním pracem použili dva útočné proudy vody. Na místo byla povolána i cisterna se speciálním zařízením Cobra. Zařízení je určené pro řezání vodním paprskem, a to např. řezání stavebních konstrukcí a materiálů jako zdivo, beton, ocel, sklo, pryž nebo dřevo. Po rozebrání zbytků střešní konstrukce a stropu v prvním podlaží byl objekt prohlédnut termokamerou. Na místě zůstal dohlížet majitel domu, který ve tři hodiny v noci hasiče znovu zavolal, protože ze střechy se opět začalo kouřit. Profesionální hasiči z České Lípy na místě dohasili skryté ohnisko požáru pod izolací střechy. Protože se jedná o novostavbu rodinného domu, majitelé se ještě nenastěhovali a dům byl v době události prázdný. Předpokládanou příčinu požáru na místě stále šetří vyšetřovatelé HZS LK. I odhadovaná výše škody je stále v šetření.

Foto: HZS LK vyšetřovatelé požárů - stanice Jablonec nad Nisou, stanice Česká Lípa

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI