Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči zasahují při úniku škodlivých látek do ovzduší 27.09.2017
Dnes dopoledne vyjeli profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolní hasiči z Dobranova k zásahu, který operační středisko po nahlášení vyhodnotilo jako únik nebezpečných látek do ovzduší. Čtyři jednotky hasičů stále zasahují v třípodlažní budově Kontaktního pracoviště Úřadu práce v České Lípě na Děčínské ulici.

Zde je ve druhém patře budovy cítit silný štiplavý zápach. Hasiči provedli s využitím detekční techniky průzkum budovy a usoudili, že zápach vyhází z místnosti, která v minulosti sloužila jako strojovna výtahu. Následné měření množství a složení nebezpečných látek v ovzduší ukázalo vysokou hodnotu formaldehydu, což je bezbarvý, štiplavě páchnoucí, jedovatý plyn. Hasiči zahájili evakuaci 40 osob, které jsou bez zranění. Další dvě osoby přijala k ošetření ZZS a odvezla je do nemocnice.

V tuto chvíli probíhá v místě zásahu odvětrání prostor a odběr vzorků pro speciální chemickou laboratoř HZS ČR v Kamenici. Jednotky na místě stále pátrají po zdroji úniku nebezpečné látky.

Aktualizace 28.9. 2017

Chemická laboratoř HZS ČR vyhodnotila odebrané vzorky a potvrdila výskyt formaldehydu. Dnes v dopoledních hodinách hasiči znovu prohledali celou budovu a pomocí detekční techniky se snažili najít zdroj úniku nebezpečné látky. Jako nejpravděpodobnější se stále jeví bývalá strojovna výtahu v 2. podlaží, ale s jistotou to hasiči potvrdit nemohou. Dnes po poledni proto na místě znovu zasahovala chemická laboratoř, která odebrala vzorky plynného skupenství, povrchové stěry a vzorky prachu. Výsledky podrobných rozborů budou známy 2. 10. 

Hasiči tedy zajistili dveře do strojovny parotěsnou zábranou a dál provádí odvětrávání prostor. Na zítřejší ráno je svolána schůzka dotčených orgánů, na které zástupce Krajské hygienické stanice Libereckého kraje stanoví režimová opatření pohybu v budově a další postup řešení události.

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI