Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči zasahují u nehody malého dopravního letadla 26.09.2017
Dnes ráno v 7:40 hodin byl na operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje nahlášen pád letadla v blízkosti podniku Diamo ve Stráži pod Ralskem. Informaci o události jsme obdrželi z několika zdrojů, a proto zpočátku příslušníci nevěděli, o jaké letadlo se jedná. Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že jde o malé dopravní letadlo Cesna.

K zásahu vyjelo 6 jednotek hasičů, kteří v těžko přístupném terénu natáhli dopravní vedení a hořící letoun hasili dvěma pěnovými proudy. Zároveň ve spolupráci s PČR vytvořilo na dvacet hasičů rojnici a prohledávali okolí nehody. Na místo byli povoláni kynologové HZS, kteří měli pomoci v pátrání po posádce letadla. Ovšem po dohašení požáru, byly ve vraku letadla nalezeny dvě osoby bez známek života. Z výsledků šetření vyplývá, že počet osob posádky havarovaného letounu
je konečný. Nyní jednotky v místě mimořádné události vyčkávají na příjezd Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, kterému jsou hasiči připraveni poskytnout asistenci při šetření a technickou podporu při odvozu trosek havarovaného letadla.

Foto: HZS LK, stanice Česká Lípa

Autor: por. Bc. Pavlína Bílková, DiS.

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

(c) WebRex 2009
Powered by NESPI