Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Dopravní nehody, technická pomoc v nouzi i požáry - hasiči se o víkendu nenudili 25.09.2017
Možná i vlivem podzimního deštivého počasí měli o víkendu hasiči v celém kraji plné ruce práce s likvidací následků dopravních nehod. Během uplynulých dní pracovního klidu zasahovaly jednotky požární ochrany v Libereckém kraji u 11 dopravních nehod, zranění při nich utrpělo sedm lidí. Ke dvěma nehodám byl povolán vrtulník LZS. 

Profesionální i dobrovolné jednotky hasičů řešily také vyprošťování vozidel, která narazila do stromů, zajišťovaly úklid vozovky od olejových skvrn, které omezovaly plynulý provoz na komunikacích a několikrát vyjeli hasiči v kraji i k požárům méně závažného charakteru.
 
Dopravní nehoda osobního automobilu a autobusu komplikovala v sobotu odpoledne provoz na silnici I/13. V prudké zatáčce na začátku obce Lvová směrem na Rynoltice byla kvůli čelnímu střetu dvou vozidel omezena doprava téměř na tři hodiny. Informaci o nehodě přijalo Krajské operační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje v 17:37 hod. K nehodě vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jablonné v Podještědí a ze stanice Liberec. Osobní vozidlo po nehodě sjíždělo samovolně ze svahu a příslušníci proto museli použít k jeho zajištění lanový naviják cisterny a různé druhy klínů. Ještě před příjezdem hasičů, ale duchapřítomně pomohl se zajištěním vozidla jeden ze svědků nehody, který neváhal poskytnout k zajištění své vozidlo s tažným lanem. Řidič a spolujezdec z osobního automobilu byli, po aktivaci airbagů, lehce zraněni a předáni do péče ZZS. V autobuse se v té době nacházelo 27 cestujících a nikdo z nich nebyl zraněn. Dopravce pro ně během 30 minut zajistil náhradní dopravu a z havarovaného autobusu je kvůli velké neohleduplnosti ostatních řidičů doprovodili hasiči.
Komunikace byla v tomto úseku přes hodinu zcela uzavřena. Poté co hasiči odstranili následky nehody v místě zásahu, uklidili vozovku, a zasypali vyteklé provozní kapaliny sorbentem, byla komunikace zprůjezdněna kyvadlově jedním pruhem. Celkové omezení dopravy v místě nehody přesáhlo tři hodiny.
 
Foto: HZS LK, stanice Jablonné v Podještědí

 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 5. 2. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI