Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči se nezastaví, jezdí odstraňovat popadané stromy_aktualizace 04.01.2017
Vydatné sněžení se silným větrem zasáhlo Liberecký kraj. Hasiči s motorovými pilami byli na nohou průběžně po celou noc i ráno. Váhu sněhové pokrývky za větrného počasí nevydržela řada stromů a zatarasila komunikace. Devadesát procent zásahů tak směřuje k odstraňování spadlých stromů a větví. Od půlnoci do dnešního rána (8:00 hodin) byly jednotky v Libereckém kraji volány téměř ke 40 událostem, ale některé zahrnovaly další dílčí zásahy. Spadlých stromů hasiči objevili po cestě k zásahu daleko víc, než bylo nahlášeno. Například v katastru obce Nový Bor bylo více než 30 spadlých stromů vlivem větru. Uzavřena byla komunikace mezi Zákupy a Kamenicí.
 
Další stromy byly ve Cvikově (části obce Lindava), Horní Libchavě, Zákupech (části obce Veselí), Stvolínkách, Dubnici, Sloupu v Čechách, Janovicích v Podještědí, v Jablonném v Podještědí (části obce Petrovice), Rynolticích a v mnoha další lokalitách převážně Českolipska a Liberecka.
 
Aktualizace, 12.30 hodin:
Od půlnoci do 12:30 hodin mají za sebou hasiči v Libereckém kraji 50 výjezdů, většinou šlo o technické pomoci, tedy zásahy u spadlých stromů. Nejvíce událostí evidují hasiči na Českolipsku, a to téměř 30.

Po 8. hodině rozřezávali hasiči strom nedaleko Okrouhlé na komunikaci I/13, kvůli spadlému stromu byla na chvíli neprůjezdná silnice v části obce Benešovice na Liberecku. Taktéž kvůli stromu byli v 8:45 hodin voláni profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí do obce Noviny pod Ralskem. Další odklízení probíhalo v části obce Drnovec, Maxov, obci Okna či přímo v České Lípě.
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI