Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požár zasáhl lokalitu Žlábek u Jilemnice 14.09.2016
Dnes v 11:04 hodin byl na Krajské operační a informační středisko HZS Libereckého kraje (dále KOPIS) ohlášen stoupající dým z lesa nedaleko Hrabačova na Jilemnicku. Kouř zavedl hasiče do lokality zvané Žlábek, kde vítr požár během chvíle rozfoukal do plochy 300x100m. Zasažena byla lesní mýtina s nízkým porostem. Povolány byly další jednotky a velitel zásahu požádal prostřednictvím KOPIS o vrtulník PČR pro letecké hašení. Poplach byl vyhlášen celkem šestnácti jednotkám. Zřízen byl také štáb velitele zásahu.

Aktuálně: V době vydání zprávy (14:30 hodin) probíhají hasební práce na dvou úsecích. Na místě funguje dálková doprava vody, a to kyvadlově pomocí cisteren, které jezdí k velkokapacitním hydrantům do společnosti Devro s.r.o. Další jednotky byly vyčleněny pro plnění bambivaku vrtulníku LHS. Vrtulník je plněn na letišti u Horní Branné a již provedl několik shozů. Pozitivní zprávou je ohlášení lokalizace požáru.
 
Povolané jednotky, které zasahovaly nebo tvořily zálohy na stanicích: HZS LK stanice Jilemnice, stanice Semily, stanice Liberec, HZS KHK stanice Vrchlabí, dobrovolné jednotky: Jilemnice, Poniklá, Vítkovice, Studenec, Rokytnice nad Jizerou, Košťálov, Nová Ves nad Popelkou, Jablonec nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou, Nová Paka, Vysoké nad Jizerou, Semily. 
 
Aktualizace 18:00 hodin:
Během odpoledne hasiči dohašovali skrytá ohniska, rozhrabávali a prolévali požářiště. Problematickými místy byly především staré pařezy. Vrtulník již ukončil svou činnost, celkem provedl 19 shozů. Dle předběžného odhadu by mohl být požár za hodinu zcela zlikvidován. Některé jednotky jsou již na cestě zpět na své základny. Přes noc zůstane na dohlídku místní jednotka. Zásah probíhal za ztížených podmínek kvůli vysokým letním teplotám a silnému větru, kvůli kterému se požár rychle šířil.   
 
Foto: HZS LK, nprap. Václav Brožek, ÚO Semily. 
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI