Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Bouřka zasáhla Liberecko 25.06.2016
Do dnešní 20. hodiny řešili hasiči v Libereckém kraji přes 80 událostí kvůli silné bouřce, která zasáhla hlavně Liberecko a částečně také Českolipsko. K prvním událostem začali vyjíždět po 16. hodině a jednalo se především o popadané stromy. Celkový počet zásahů je však mnohem vyšší, neboť po cestě k jedné nahlášené události zasahovali vícekrát. Dnešní den byl pro hasiče náročný už od rána, neboť od půlnoci do 20. hodiny mají na svém kontě 102 událostí.

Stromy spadly v Hrádku nad Nisou, Všelibicích, Liberci - Starém Harcově, části Liberce Janův Důl, v Dětřichově či Raspenavě. V Mníšku blesk udeřil do stromu, jehož prasklá část hrozila pádem na hřiště. Hasiči ho odstraňovali s pomocí výškové techniky. Strom spadl také do profilu železniční tratě v Kryštofově Údolí. Vlak stihl před stromem zastavit

Na Českolipsku musely do akce motorové pily hasičů v Dubé, Zákupech, České Lípě, části obce Ždírec, v Doksech, několik stromů odstraňovali hasiči také na úseku Doksy - Obora.

Přívalové srážky byly příčinou také několika čerpání vody. V 17:33 hodin byli hasiči voláni na pomoc do části obce Stružnice, v 17:56 hodin pak byly povolány 2 jednotky do Liberce, ulice Volgogradská.

Po 17. hodině hasiči také evakuovali 2 skupiny dětí včetně vedoucích ze skautského tábora v údolí říčky Zábrdka v části obce Hlavice (Vápno). Evakuováno bylo 45 osob. Promočené děti dovezli hasiči dopravním automobilem do kulturního domu ve Všelibicích. Žádné z dětí nebylo zraněno.

Výjezd speciálního technického kontejneru si vyžádal pád vzrostlého stromu na dva objekty v ulici Ještědská v Liberci. Ještě před řezáním bylo třeba strom zajistit proti dalšímu pohybu a k tomu použili hasiči dřevěné trámy a stabilizační tyče, které jsou právě vybavením technického kontejneru. Poté hasičští lezci strom postupně rozřezávali. Ani při této události nedošlo k žádnému zranění.

Foto: HZS LK, plk. Ing. Milan Zobač. 


Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI