Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Hasiči měli náročnou směnu s pěti požáry 26.04.2016
Hasiči v Libereckém kraji měli ze včerejška na dnešek náročnou směnu. Vedle technických pomocí a dopravních nehod zasahovali u pěti požárů.

Požár bavlny v návěsu kamionu byl ohlášen včera v 17:45 hodin v Plavech na Jablonecku. Do příjezdu hasičů se oznamovateli podařilo pomocí ručních hasicích přístrojů požár zastavit. Přesto některé balíky žhnuly a hasiči je rozebírali a dohašovali. Provedli také kontrolu termokamerou. Na nákladní automobil se požár nerozšířil. Výše škody bude upřesněna později. Příčinou požáru byla mechanická jiskra v souvislosti s dopravní nehodou, kdy kamion projížděl pod nízkým mostem. Na místě zasahovali profesionální hasiči z Tanvaldu a dobrovolná jednotka z Velkých Hamrů.

Pět jednotek hasičů bylo povoláno k požáru chalupy v rekonstrukci v Jindřichovicích pod Smrkem. Tento požár byl nahlášen na operační středisko hasičů v 18:59 hodin. Požár zasáhl přízemí domu a částečně také stropní konstrukci. Ještě před příjezdem hasičů se snažil požár likvidovat majitel hasicím sprejem. To se mu ale nepodařilo, sám se popálil, nadýchal kouře a byl odvezen ZZS. Z objektu hasiči vynesli PB lahev. Příčina a výše škody jsou v šetření.

Liberečtí profesionální hasiči společně s dobrovolnou jednotkou z Růžodolu I byli povoláni ve 3:54 hodin do ulice Zelná v Liberci k hořícímu přístřešku, pod kterým byl automobil. S požárem poškozeným vozem vyjel ze stání sám majitel, neutrpěl žádné zranění. Požár zničil přístřešek, rozšířil se na uskladněné dřevo a dostal se také pod střechu vedle stojící garáže. Rodinný dům navazující na přístřešek hasiči uchránili. Zásah probíhal v dýchací technice. Příčina a škoda jsou opět v šetření.

Klidnou noc neměli ani hasiči na Jilemnicku. Ve 4:17 hodin jim byl oznámen požár návěsu se dřevem v Martinicích v Krkonoších. Řidič zareagoval velmi rychle a požár v motorové části stihl pomocí ručního hasicího přístroje a kbelíku s vodou uhasit. Hasiči pouze dohašovali drobná ohniska. Škoda byla odhadnuta na 50.000 Kč, příčinou byla technická závada.

Foto: HZS LK, snímek 1 - 4, P domu Jindřichovice pod Smrkem, snímek 5 - 12, P přístřešku v ulici Zelná, Liberec. 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI