Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Při požáru v panelovém domě hasiči zachránili 7 lidí, 40 bylo evakuováno 21.01.2016
Dnes časně ráno (ohlášeno 0:32 hodin) zasahovalo 6 jednotek hasičů u požáru bytu osmipatrového panelového domu v ulici Na Blatech v České Lípě. Požár vnikl v přízemním bytě v technické místnosti, ale hustý dým se rozšířil do celého panelového domu.
 
Hasiči zachránili 7 obyvatel, z toho 2 osoby vytáhli přes balkón a dalších 5 vyvedli pomocí vyváděcích masek. Tři lidé odvezla ZZS kvůli nadýchání zplodin hoření. Evakuovat bylo nutné všechny lidi z panelového domu, tedy 40 osob. Lidé do příjezdu evakuačního autobusu z Jablonce nad Nisou setrvávali ve vyhřátých cisternách hasičů. Na místo se dostavil pracovník krizového řízení města Česká Lípa a zajistil teplý čaj a sušenky pro evakuované. Požár byl lokalizován do půl hodiny od příjezdu hasičů. Než se však lidé mohli vrátit zpět, bylo nutné prostory odvětrat a zkontrolovat všechny byty. Mimo své domovy tak lidé strávili více než 2 hodiny.

Byt, ve kterém hořelo, byl velmi promáčený. Ne však vinou hasičů, ti spotřebovali minimum vody. Vlivem sálavého tepla totiž praskla vodovodní trubka a voda se rozlévala okolo. Hasiči museli provést násilný vstup do sklepních prostor a zavřít hlavní uzávěr vody pro celý panelový dům.

Během dopoledne proběhne za účasti hasičských vyšetřovatelů a PČR došetření, na kterém bude stanovena jak příčina, tak výše škody.

Zasahující jednotky: HZS LK PS Česká Lípa, Česká Lípa, Nový Bor, Česká Lípa - Dobranov, Stružnice - Jezvé, autobus HZS LK PS Jablonec nad Nisou.

Foto: HZS LK Česká Lípa, por. Bc. Vladimír Kecek. 

Doplnění 13:00 hodin: Na základě dnešního šetření bylo stanoveno, že příčinou požáru byla technická závada elektrického bojleru. Výše škody bude upřesněna po návratu majitelky z nemocnice.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI