Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Zásahy hasičů během vánočních svátků 28.12.2015
Na Štědrý den byli hasiči voláni celkem jedenáctkrát. Z toho většinou se jednalo o technickou pomoc. Požáry řešili hasiči 3x, ale rozhodně to nebyly požáry vánočních stromečků. Události tohoto typy s používáním elektrických vánočních řetězů téměř vymizely. Ve 3:40 hodin vyjížděly 2 jednotky k požáru zahradní chatky nedaleko vlakového nádraží v obci Blíževedly na Českolipsku. Objekt v plamenech hasiči zlikvidovali několika vodními proudy, uvnitř nikoho nenašli. Druhý požár na Štědrý den byl ohlášen ve 13:40 hodin v Jablonci nad Nisou, ulici Jateční, a jednalo se o požár dodávkového vozidla. Požár byl před příjezdem hasičů zlikvidován pomocí práškového hasicího přístroje. Hasiči provedli na místě kontrolu termokamerou. Třetím požárem byl požár sazí v komíně ve Vrchovanech na Českolipsku.

Nejklidnějším dnem byl 25. prosinec, kdy hasiči zasahovali u pěti událostí. O něco náročnější byl 26. prosinec, který hasičům přinesl 11 zásahů. Mezi nimi byla například záchrana dítěte po pádu v Klokočských skalách. Do skalnaté oblasti nebyl možný přístup mobilní požární technikou, a proto se hasiči vybavili potřebným zdravotnickým materiálem a zhruba půl kilometru šli pěšky. Jak zjistili, šlo o pád chlapce do skalní průrvy hluboké zhruba 5 metrů u vyhlídky Zdenčina skála. Turnovští profesionální hasiči společně s lékařem LZS slezli z boku do průrvy a chlapce ošetřili a zafixovali do vakuové matrace. Poté byl vynesen na skály, kde byl předán do další péče zdravotníků LZS.

Včera, 27. prosince, byli hasiči voláni k šestnácti událostem. Časně ráno zasahovali profesionální hasiči z Liberce společně s dobrovolnými kolegy z Růžodolu I. a Vratislavic nad Nisou u požáru garáží v Liberci, ulici Hanychovská. V době příjezdu první jednotky bylo požárem zcela zasaženo jedno stání a požár se šířil na další garáže. Hasiči požár zhruba za dvacet minut od příjezdu lokalizovali, z přilehlé garáže vynesli 5 tlakových lahví. Z dalších dvou garáží, kterým požár poškodil střešní část, hasiči evakuovali uskladněný materiál v papírových krabicích. Škoda a příčina jsou v šetření.
 
Foto: HZS LK, 1 - 3, záchrana Klokočské skály, stanice Turnov.
         HZS LK, 4 - 7, požár garáží Liberec, stanice Liberec.  
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 2. 10. 2019

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI