Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Výjezdy hasičů směřují k nehodám 16.10.2015
Od včera do dnešního dopoledne (10:00 hodin) zasahovali hasiči v Libereckém kraji u dvaceti dopravních nehod. Řada z nich si vyžádala zranění, ale nebylo nutné osoby vyprošťovat pomocí hydraulického nářadí. Komplikovaným tahem byla včera silnice R 35 u Turnova. Zde ráno havarovala 4 osobní auta, řidič jednoho vozu utrpěl zranění a hasiči mu poskytli první předlékařskou pomoc. Úniky provozních náplní hasiči zasypali sorbentem a uklidili střepy a úlomky plastových částí. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Turnov společně s dobrovolnou jednotkou Turnov. V této sestavě vyjeli na R35 také odpoledne k nehodě dodávky a autobusu.

Na Semilsku zasahovali profesionální hasiči z Jilemnice, kteří byli včera voláni v 15:23 hodin k nehodě osobního automobilu převráceného na střechu. Událost se stala v Mříčné a obešla se bez zranění. Naopak tři lehká zranění utrpěli lidé při nehodě dvou osobáků v ulici Kozákovská v Semilech.

K vozidlu na střeše v části obce Dubé (Horky) vyjížděli včera v 16:22 hodin profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolná jednotka Dubá (1). Hasiči zajistili místo nehody, zasypali uniklý olej a usměrňovali provoz na komunikaci. Zraněná řidička byla odvezena ZZS do nemocnice.

Profesionální hasiči z České Lípy a dobrovolní hasiči jednotky Mimoň pomáhali i u nehody v Hamru na Jezeře, kde se střetla dvě nákladní auta. Komunikace byla uzavřena, oba vozy zůstaly po nehodě nepojízdné.

Série nehod pokračovala i dnes dopoledne, auto v příkopě bylo hasičům hlášeno v části obce Stará Lípa, liberečtí profesionální hasiči byli přivoláni do části obce Záskalí, kde Ford Siesta skončil na střeše mimo komunikaci.

Nehoda osobního automobilu na boku v Pertolticích pod Ralskem dnes po 9. hodině zaměstnala profesionální hasiče z Jablonného v Podještědí a dobrovolnou jednotku Mimoň.
 
Foto: HZS LK 
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI