Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požár zasáhl střechu v centru České Lípy 13.05.2015
Hasiči dnes odpoledne bojovali s rozsáhlým požárem střešní konstrukce historického objektu v centru České Lípy. Informaci o požáru obdrželi přes tísňovou linku 112 v 15:10 hodin. Operační důstojník vyhlásil poplach deseti jednotkám. Na místo se okamžitě sjelo 12 cisternových automobilových stříkaček a výšková technika. Hasiči utvořili průzkumné skupiny a v dýchací technice vnikli do objektu a prohledali ho, uvnitř nebyl nikdo nalezen. Hasiči odpojili objekt od elektřiny a veškeré síly a prostředky soustředili na hasební práce. Požár zasáhl (na částečně třípodlažní budově) střešní konstrukci velikosti 60x20 metrů, na několika místech došlo k propadům. V době vydání zprávy (18:00 hodin) jsou jednotky stále na místě a probíhá dohašování skrytých ohnisek.

Příčinou požáru byla nedbalost při používání otevřeného ohně, kdy na střešní konstrukci probíhaly svařovací práce pomocí hořáku a tlakové lahve. Výše škody je v šetření, řádově půjde o miliony koruny.
 
Povolané jednotky: HZS LK PS Česká Lípa, HZS LK PS Liberec, Česká Lípa, Česká Lípa - Dobranov, Nový Bor, Zákupy, Holany, Skalice u České Lípy, Sloup v Čechách, Stružnice - Jezvé.

Foto: HZS LK, kpt. Bc. Robert Slaziník, ÚO Česlá Lípa

Doplnění 14. 5. 2015: Některé jednotky zůstávaly na místě zásahu až do dnešního rána a dohašovaly skrytá ohniska. Během včerejšího odpoledne u požáru zasahovalo přes 60 hasičů, soustředili se hlavně na obranu sousedících objektů, které byly propojeny v zástavbě střešní konstrukcí. Při pohybu v místě zásahu museli být hasiči velice opatrní, pár minut po jejich příjezdu již byla střešní konstrukce vyhořelá, propadávala se a hrozilo zřícení na některého ze zasahujících. Stejně opatrně si museli počínat při strhávání prohořelých částí, taktéž se propadávaly stropy nejvyššího nadzemního podlaží.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena na 8 milionů korun, hasičům se podařilo uchránit majetek v hodně 7 milionů korun.

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI