Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Kamion zatarasil silnici I/13 26.03.2015
Tři jednotky hasičů byly dnes povolány k dopravní nehodě na silnici I/13 v části obce Heřmanice v Podještědí, kde kamion vyjel mimo silnici a naboural do mostního propustku. Tahač se otočil na bok a jeho návěs zatarasil komunikaci. Nehoda byla ohlášená na tísňovou linku 112 v 10:28 hodin. V oznámení hasiči obdrželi zprávu, že řidič leze z kabiny ven, takže se nehoda obejde bez vyproštění. Hasiči po příjezdu provedli protipožární opatření, odpojili akumulátor a zasypali únik provozních kapalin. Zraněného řidiče si převzali do péče zdravotníci. V době vydání zprávy (12:40 hodin) je komunikace stále uzavřená a PČR zajišťuje na vyproštění vozu specializovanou firmu. Mezi zasahujícími hasiči byli profesionálové z Liberce, dobrovolní hasiči ze Cvikova a na místě stále setrvávají profesionální hasiči z Jablonného v Podještědí.
 
Doplnění 27. 03. 2015: Zásah hasičů u dopravní nehody kamionu se včera protáhl až do večerních hodin. Při manipulaci se zaklíněným kamionem se totiž uvolnila palivová nádrž, ze které začala unikat nafta. Hasiči ji jímali do speciálních nádob a díky přečerpání nedošlo ke znečištění nedalekého potoka. Přes veškerou snahu část provozních náplní unikla do půdy a dnes by mělo dojít k odbagrování kontaminované zeminy.

Při zásahu hasiči používali i hydraulické vyprošťovací nářadí, pomocí kterého narovnávali spoje mezi tahačem a návěsem. Pokud by došlo k jejich poničení, návěs by již nešel zapřáhnout a nedal by se odvézt. Po 18. hodině se podařilo návěs vyprostit na komunikaci a následovalo vyprošťování tahače. To se povedlo po 20. hodině. Po uklizení komunikace a sbalení materiálu se hasiči z Jablonného v Podještědí mohli vrátit na základnu. Stalo se tak po jedenácti hodinách.

Foto: HZS LK, stanice Jablonné v Podještědí, část foto od: Petr Mázl

 
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI