Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

O víkendu zasahovali hasiči hlavně u nehod, museli i vyprošťovat 18.08.2014

   Velký počet zásahů u dopravních nehod měli hasiči o uplynulém víkendu v Libereckém kraji. Od pátečního odpoledne do nedělního večera vyjížděli k osmadvaceti dopravním nehodám. Řada z nich si vyžádala vážná zranění a několikrát museli hasiči použit i hydraulické vyprošťovací nářadí. Tak tomu bylo například v pátek večer, kdy byli profesionální hasiči z České Lípy voláni do Doks, kde u chatové oblasti narazilo auto do stromu. Událost byla ohlášená ve 21.15 hodin na tísňovou linku 112 a ohlašovatel uváděl, že jsou v autě lidé, kteří se nemohou dostat ven. V době příjezdu hasičů byli již dva muži venku v péči zdravotníků. Třetího však hasiči museli vyprostit. Hasiči pomohli s navigací vrtulníku LZS na přistání a transportem zraněného muže. Uniklé provozní náplně hasiči jímali do speciálních nádob.
    Dopravní nehody se zraněním se staly během soboty v České Lípě - ulici 5. května, kde narazilo osobní auto do domu. Plno práce měli také hasiči na Liberecku. Dvakrát byli potřební u nehody v Mníšku, dále zasahovali v Oldřichově v Hájích či Dětřichově, kde se vůz převrátil na střechu. Opět vyprošťovat musely 2 jednotky hasičů u dopravní nehody, která se odehrála v sobotu večer ve Zlaté Olešnici na Jablonecku (ohlášení ve 22:42 hodin). Po stabilizaci vozidla, které vlétlo až do lesa, hasiči řidiče vyprostili a transportovali k silnici.
    Včera před půl pátou odpoledne zasahovali liberečtí profesionální hasiči v Nové Vsi (části obce Mlýnice). Zde se střetlo osobní auto s motocyklem. Hasiči pomáhali zdravotníkům s ošetřením posádky motocyklu a zároveň usměrňovali provoz na komunikaci do příjezdu PČR. Po došetření nehody hasiči uklidili z komunikace střepy a plastové části. Za asistence jednotky byl vůz naložen na odtahovou službu.

Foto: HZS LK, stanice Liberec, DN OA x motocykl v Nové Vsi. 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI