Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Víkendové požáry zaměstnaly desítky hasičů 12.05.2014

   Hned několik požárů museli řešit hasiči o víkendu v Libereckém kraji. V sobotu ve 2:35 hodin byl hasičům ohlášen na linku 112 požár chatky ve Frýdlantu, sídelní jednotce U zámku. Požár byl zpozorován pozdě a v době příjezdu hasičů byla chatka, která původně sloužila jako recepce autokempu, celá v plamenech. Uvnitř našli hasiči ohořelé lidské tělo. Událost je v šetření PČR. Na místě zasahovaly 3 jednotky hasičů, profesionální hasiči z Raspenavy, dobrovolní hasiči z Frýdlantu a Raspenavy.
    Vyhlášení druhého stupně poplachu si vyžádal požár střechy čerpací stanice v části obce Jítrava na Liberecku. K ohlášení došlo v neděli ve 00:23 hodin taktéž přes tísňovou linku 112. Zde byl naštěstí požár ohlášen včas a hasičům se podařilo zabránit rozšíření na celý komplex. V prostoru stojanů hasiči položili těžkou pěnu, hašení na střeše probíhalo pomocí vysokotlakého proudu vody. Střešní konstrukci bylo nutné postupně rozebrat. Povoláno na místo bylo 7 jednotek hasičů. Příčinou požáru byla závada na elektroinstalaci.
    Napilno měli také jilemničtí profesionální hasiči. Spolu s dalšími pěti jednotkami byli povoláni k požáru dřevěné budovy, které sloužila k uskladnění dřeva, jako dílna i garáž. Budova se nacházela v Jablonci nad Jizerou, v části obce Blansko a hasiči se o požáru dozvěděli v neděli v 5:45 hodin. Dřevěný objekt stál jen pár metrů od rodinného domu a hrozilo, že plameny zachvátí i ten. Požárem bylo zasaženo také zaparkované auto mezi domem a dřevěnou stavbou. Další vůz ze zděné části garáže stihl majitel vyvézt ven. Hasiči dostali plameny pod kontrolu po 7. hodině, zcela se jim podařilo požár zlikvidovat před půl devátou. Škoda byla stanovena na 150.000 Kč, hasiči uchránili hodnoty ve výši 1,5 milionu korun. Za příčinou požáru stála závada na elektroinstalaci.

Foto 1: Požár chatky Frýdlant

Foto 2-5: Požár střechy čerpací stanice Jítrava

Foto 6-9: Požár dřevěného objektu Jablonec nad Jizerou 

Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI