Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Nehoda zaměstnala hasiče na 5,5 hodiny 19.03.2014
   Pro jablonecké profesionální hasiče začal dnešní den náročně. V 1:35 hodin jim byla ohlášená dopravní nehoda kamionu, který spadl za krajnici vozovky za odbočkou na Rádlo ve směru na Jablonec nad Nisou. Jak hasiči zjistili, příkopem podél cesty vede potůček, který se následně vlévá do řeky Mohelky. A právě do potůčku docházelo k úniku pohonných hmot z naftových nádrží kamionu. Při nehodě totiž došlo k vytržení přepadové hadice mezi nádržemi. „Pod vozidlo se nedalo dostat, proto jednotka zahájila záchranné práce k zamezení úniku dále do řeky Mohelky vystavěním provizorních norných stěn ze sorpčních hadů a sorbentu na vodu," popsal velitel stanice Jablonec nad Nisou mjr. Mgr. Jan Málek.
    Poté hasiči započali likvidační práce spojené se sběrem nebezpečného odpadu (sorbentu s PHM). Jednotka po dobu této práce vyčkala na příjezd odtahové služby, která vozidlo z příkopu vyprostila. Po vytažení došlo ještě k masivnímu úniku nafty na vozovku v celkové šíři 10x4 m. Místo události bylo po ukončení likvidačních prací předáno zástupcům ŽP ORP Jablonec n. N. a Policii ČR. Zásah hasičů trval 5,5 hodiny. 
    Kromě dvou cisteren využili hasiči i své nové vozidlo TA L1R Iveco Daily určené k zásahům na nebezpečné látky. Mezi vybavením uvnitř tohoto vozu mají hasiči například tyčová čerpadla na hořlaviny, hadice odolné nebezpečným látkám (hořlaviny, kyseliny, louhy) s nerezovými spojkami, kanálové ucpávky, tmely a tlakové bandáže na potrubí, přetlakové ochranné obleky, jímací nádoby na hořlavé kapaliny či zachycovací nádoby. Vůz Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje získal vloni přes GŘ HZS ČR, které jej koupilo ze strukturálních fondů Evropské unie v rámci operace „Pořízení moderní techniky a technologií HZS ČR pro zvýšení kvality řešení mimořádných událostí" v projektech Integrovaného operačního programu.
 
Foto: HZS LK, stanice Jablonec nad Nisou
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 1. 7. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI