Kontakt

Krajské ředitelství
Barvířská ul. 29/10
460 01 Liberec III
tel.: 950 470 100
fax: 950 470 125
spisovna.lihzslk.cz
 
ÚO Česká Lípa
spisovna.clhzslk.cz
ÚO Jablonec n.N.
spisovna.jnhzslk.cz
ÚO Semily
spisovna.smhzslk.cz
  
Datová schránka: hv4aivj
 
Najdete nás i na

webmaster
hzslk.cz

Úřední dny

pondělí a středa
8:00 - 17:00

Územní odbory

mapka ÚO Česká Lípa KŘ Liberec ÚO Jablonec nad Nisou ÚO Semily

:: Vybrané zásahy

Požáry vystřídaly popadané stromy 17.03.2014
   Hasiči v Libereckém kraji měli opět rušný víkend. Tentokrát ne kvůli požárům přírodních porostů, ale silnému větru, který lámal stromy a větve. Několik silnic tak bylo hlavně během neděle neprůjezdných. Za víkend vyráželi hasiči k popadaným stromům celkem 32x, z toho největší nápor měli v neděli, kdy museli do terénu 26x. Nejvíce technických událostí řešili na Českolipsku (14), dále na Jablonecku (7), Semilsku (4) a relativní klid byl na Liberecku (1).
   Na Českolipsku zatarasil strom komunikaci například v Brništi, v části obce Korce, v části obce Arnultovice či přímo v České Lípě v ulici Bulharská. Kromě stromů byli hasiči voláni také kvůli uvolněným plechům na střechách. Včera v 16:59 hodin zasahovali českolipští profesionálové v České Lípě (ulice Jiráskova), kde ze střechy třípatrového bytového domu odlétávaly kusy hliníkových plechů. Z důvodu ohrožení chodců byla komunikace uzavřena. Na místo byla vyslána lezecká skupina hasičů, které se podařilo na střechu dostat a provizorně plechy přitlouci hřebíky.
   Na Semilsku hasiči spolupracovali s energetiky kvůli spadlému stromu na elektrické vedení. K události došlo během nedělního dopoledne v části obce Zálesní Lhota. Hasiči vyčkali na vypnutí elektrického proudu v daném úseku a pomocí plošiny energetiků odstranili motorovou pilou část koruny stromu. Kmen po pádu na silnici rozřezali a odstranili z komunikace. Po dobu prací byla silnice uzavřena a policisté se postarali o odklon dopravy.
   Strom přes komunikaci odstraňovali ještě dnes ráno po šesté hodině jablonečtí profesionální hasiči u části obce Karlov.
 
Foto 1 až 4: HZS LK PS Jilemnice
Foto další: HZS LK PS Česká Lípa. Fotografie jsou z nedělního zásahu v Kamenickém Šenově, kde se na opuštěném výrobním objektu uvolnily plechy ze střechy. Plošinu ani žebřík nešlo v danou chvíli ustavit, a proto byla v akci opět lezecká skupina českolipských profesionálních hasičů, kteří přibitím plechů nebezpečný stav odstranili.  
Autor:

Obrázky k článku

Přiložené soubory


NÁVRAT ZPĚT

Pravidelná zkouška sirén: 3. 6. 2020

Skrytá sekce

heslo:  

Aktuálně

Úřední deska


Pálení vaše cesty k bezpečí
hasik_banner_1.gif, 7 kB
hzscr.jpg, 7 kB banner-dotace.jpg stan_se_hasicem.jpg, 7 kB fcb_hzslk.png, 7 kB

Důležitá čísla

Hasiči150 - Hasiči
Záchranná služba155 - Záchranná služba
policie158 - Policie ČR
112112 - Tísňová linka

Národní knihovna


(c) WebRex 2009
Powered by NESPI